Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Fekete nap volt a Kolozs megyei labdarúgás számára, ugyanis a Dési Unirea és a Kolozsvári Universitatea is vereséget szenvedtek és kiestek a kupából. Mindkét csapatot harmadik ligás egyesületek búcsúztatták.

Dési Unirea – Nagybányai Minaur FC 0-1

A román kupa, negyedik körében a Dési Unirea hazai pályán fogadta a Miriuta László vezette Nagybányai Minaurt és 0-1 arányú vereséget szenvedett. A találkozó egyetlen gólját Ciprian Stanciu lőtte a 64. percben.

Az esélyesebnek tartott désiek a 16. percben megszerezhették volna a vezetést, amikor Frăsineanu beadását Alex Pop lőtte a felső lécre. Két perccel később Alex Blaj fejelte a kapu felé a szögletből kapott beadást. Az első félidőben a két említett helyzeteken kívül semmi más komolyabb nem történt, úgy tűnt, hogy mindkét csapat megelégszik az állással.

Szünet után, a 64. percben a játékvezető szabadrúgást ítélt a vendégek számára,amit tizenhét méterről Ciprian Stanciu tökéletesen elvégzett és csapata átvette a vezetést.

A kapott gólt követően a házigazdák támadásba lendültek, de a nagybányai védelem tökéletesen működött és az eredmény nem módosult.

Nagyváradi Atlétikai Klub – Kolozsvári Universitatea 1-0

A nagyváradi találkozón is a gyengébben sorolt csapat volt az esélyesebb. A 35. percben a hazaiak játékosa, Marian Porumb kihasználta, hogy a kolozsvári kapus nem volt a helyén és a tizenhatos széléről a kapufa alá helyezte a labdát (1-0).

Négy perccel később, egy szépen felépített támadást követően Porumb hat méterről továbbította a játékszert Micle kapuja felé, az utóbbi pedig Florin Chitașig hárított, aki habozás nélkül a hálóba továbbította és 2-0-ra módosult az állás.

Szünet után a hazaiak kissé visszaléptek, így a 64. percben a vendégeknek lehetőség adódott gólt szerezniük Dragoș Tescan személyében (2-1).

A mérkőzésből hátramaradott percekben a nagyváradiaknak sikerült jól védekezniük és az eredmény nem módosult.