Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

Nyolc győzelem és egy döntetlen után, a hétvégi 12. fordulóban kikapott a Dési Someşul és nem is akárhol, mint a sok bihari sikert megélt nagyváradi Bodola Gyula stadionban, ahol ezúttal a koronavírus miatt üres lelátók fogadták a két együttest.

A csoport derbijének volt elkönyvelve a Nagyváradi AC – Dési Someşul találkozó, amely be is váltotta az ígéreteket, ugyanis mindkét csapat jó játékkal igazolta a táblázaton elfoglalt helyüket.  A harmadik és a negyedik pozíció birtokosa mérte össze tudását a nem is olyan régen még népes tömeget vonzó stadionban, ahol már csak az elsőosztályban szereplő Körös fénykorszaka emlékeztetett a nagyváradi foci hagyományaira. Nem mintha az AC nem küzdött volna a pontokért, de igazán megizzadt a sikerért.

A vendégek nem játszottak másodszerepet, az összecsapásnak voltak olyan időszakai, amikor Dan Şomcerechi edző tanítványai uralták a játékot. A 12. percben bekapott gól után a désiek rákapcsoltak és biza Andrei Barabás helyi kapusnak igazán volt dolga, sokszor hajszálon múlott, hogy Stephan Viszics lövései ne jussanak be hálójába. Máskülönben, a marosvásárhelyi Claudiu Ştef játékvezető által ítélt büntetőt a 12. percben Cosmin Letan csapatkapitány, hátvéd értékesítetté. Neki volt még két gólszerzési lehetősége, de szabadrúgásai minden alkalommal elkerülték a Someşul kapuját.

Szünet után mintha lankadt volna a vendégek lendülete és ezt ki is használták a nagyváradiak, akik egyre gyakrabban közelitették meg a Dorin Farcaş védte kaput. Volt mikor szöglet után alakultak ki jobbnál-jobb helyzeteik, de a támadósor megtette kötelességét, valósággal rohamozta a Kolozs megyeiek tizenhatosát. Ami nem késik, az megjött a 85. percben, amikor Raul Ardelean közeli lövéssel növelte alakulata előnyét. Igy született meg a bihariak 2-0 arányú teljesen megérdemelt sikere és ugyanakkor a Szamos első veresége kilenc hét után.

A nagyváradiak az első menet harmadik fordulójában hazai pályán (mármint Révkolostoron) is legyőzték a dési gárdát, tehát lehetett várni a kudarcot. A Someşul cserepadján mint tartalékkapus Kovács Szabolcs mezőnyjátékos szerepelt, Boison Wayne De Sousa hálóőr a hétvégén Libéria válogatottjában szerepelt.

A vendégek a következő csapattal léptek pályára Nagyváradon: Farcaş – Mureşan, Negru, Ionescu, Maxin – Cristea, Ciurcui, Dobrea, Creciunesc – Ferhaoui, Viszics. Edző: Dan Şomcerechi.  Cserejátékosok: Brumă, Plăian, Babiciu, Hordouan.