Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second
CFR – Zvezda / Fotó: Riti József Attila

Az Európa Liga play off körének visszavágó mérkőzésén a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a Belgrádi Crvena Zvezdát, a végeredmény 1-2 volt. A gólokat Debeljuh (34), illetve Katai (4) és Pavkov (53) szerezték.

A csütörtöki mérkőzésre, ami nem a futballról lett emlékezetes, hanem az ezt követő balhéról, mintegy 3500 hazai és 300 szerb szurkoló látogatott el. A szerbek az UEFA különleges engedélyével jöhettek be a meccsre, annak ellenére, hogy az európai kupák selejtezőiben az UEFA nem engedélyezte a vendég szurkolók befogadását.

A találkozó 3. percében Michael Oliver, angol játékvezető (aki a Premier League egyik legjobbja) bűntetőt ítélt a vendégek számára. A tizenegyest Katai értékesítette (1-0).

A kapott gólt követően nem estek össze a házigazdák, hanem támadásba lendültek és a 23. percben, Ciprian Deac kétszer is kapura lőtt, de az állás nem változott.

A CFR egyenlítő gólja, a 34. percben érkezett, amikor Debeljuh a hálóba lőtte Costache jobb oldalról érkezett beadását.

A csapat vezetőedzője, Șumudică a szünetben lecserélte a hálóőrt, Arlauskist és pályára küldte Bălgrădeant, aki az 53. percben óriásit tévedett, és Pavkov az üres kapuba lőtte a labdát, az állás pedig 1-2-re módosult.

A gólt követően a kolozsváriak megpróbálták megmenteni a menthetőt és a 62. percben bűntetőhöz juttatta őket a játékvezető. A tizenegyest Ciprian Deac lőtte, de a Zvezda kapusa, Borjan résen volt és a lábával hárított.

A vasutasok vezetőedzője az egész támadósort lecserélte, így pályára léptek Omrani és Alibec is, de nekik sem sikerült kiegyenlíteni az állást.

A mérkőzés hátrelévő része a kolozsváriak tehetetlenségét tükrözte. A helyzetet tovább rontotta, hogy Rodrigez, egy felesleges becsuszásért, a 78. pervben megkapta második sárgáját is. Az eredménnyel elégedett vendégek nem akartak nagyon a kolozsváriak kapujára menni, így a végeredmény 1-2 lett. A Zvezda bejutott az Európa Liga csoportkörébe, a Kolozsvári CFR-nek pedig maradt, az idén létrehozott Konferencialiga főtáblájának D csoportja, ahol a holland AZ Alkmaar, a cseh FK Jablonec és a dán FC Randers lesznek az ellenfelei.

A mérkőzés végén, a hírhedt Delje (jelentése bátor) ultrái hosszú perceken ünnepeltek és énekeltek a Zvezda játékosaival.

A találkozó után, olyan képsorok kerültek nyilvánosságra, melyek nem voltak jellemzőek a civilizáltnak tartott kolozsvári klubra. Egy felvétel szerint a klub több vezetője és stábtag brutális módon összeverekedett. A balhéba belekeveredtek a Ioan Varga tulajdonos testőrei és pár játékos is. Az utóbbiak a verekedő feleket próbálták szétválasztani.

Az elveszített selejtező és a balhé következtében a tulajdonos menesztette Marian Copilu elnököt, Ionuț Ivașcu jogászt és Marius Șumudică edzőt. A sajtó szerint Dan Petrescu veszi át a csapat irányítását.

A cirkusz ma délelőtt is folytatódott, ugyanis a tulaj parancsára az edzőt és a csapatot nem engedték be edzésre, és 17:00 órára új edzést írtak ki. Továbbá a szurkolók is mozgolódnak, 16:30-ra gyülekezőt fújtak, helyszín a stadion, azzal a céllal, hogy véget vessenek a cirkusznak.