Mons. Mashdots Zahterian győzelem Superliga RMDSZ népírtás
0 0
Read Time:2 Minute, 42 Second

Lejárt a harmadik forduló is és csak három csapat 100%-os a Superliga új idényében: a Kolozsvári CFR, A Farul Constanța és a FCSB. A CFR a második fordulóban is győzött, az Aradi UTA vendégeként 3-1 arányú vereséget mért a házigazdára.

Brutális labdabirtoklási arányt villantott az új CFR a pénteki mérkőzésen, az első félidőben 66%-ban birtokolta a labdát (összesítésben 55%), így csak idő kérdése volt mikor csap le az UTA-ra. Ennek ellenére a találkozó első gólját Cooper személyében a házigazdák szerezték a 27 percben (1-0).

A kolozsváriak válasza nem sokat várattatott magára, két perccel később, a találkozó 29. percében Manea beadását Jefte fejelte Birligea lábára, aki nem tévedett és kiegyenlítette az állást (1-1).

A vendégek nyomása meghozta eredményét ugyanis az UTA egyik védője, a CFR-t is megjárt (a 2014-2015-s idényben) Carp a tizenhatoson belül felelőtlenül lerángatta Birligeat és a játékvezető bűntetőt ítélt, amit Jefte végzett a 39. percben, de nem járt szerencsével ugyanis a házigazdák kapusa, Iacob szögletbe hárította. A szögletrúgást Cvek végezte, a 40. percben. Az általa beadott labda Capon pattant, aki hárítás helyett a saját kapujába fejelte (1-2).

Térfélcsere után a 49. percben Jefte hagyott ki egy ajtó ablak helyzetet, egy perccel később pedig Sava (a CFR kapusa) védett egy nagyot.

A találkozó végén pályára küldött Otele (aki az UTA-tól igazolt Kolozsvárra) felpörgette a mérkőzést, a 85. percben kapura lőtt, de lövését Yeboahhoz hárította Iacob, a CFR fiatal csatára pedig nem tévesztett célt és 1-3-ra beállította a végeredmény.

A 98. percben lefújt mérkőzés hajrájában Krasniqi és Cvek is összehoztak maguknak egy – egy jó helyzetet, de az állás nem módosult.

A kolozsváriak következő ellenfele a török bajnokság negyedik helyezettje, az Adana Demirspor, mellyel az Európa Konferencialiga második selejtezőkörében találkozik. Az első mérkőzésre Kolozsváron kerül sor, július 27-én, 20:30-tól. Közben a CFR leigazoltatta az ukrán válogatott egyik sztárját, Jevhen Olehovics Konopljankat is, mely minden bizonnyal a leigazolási időszak egyik meglepetése lett.

4Rapid Bucuresti21103-0 (3)4 (2)(+1)
5CS Universitatea Craiova21102-0 (2)4 (2)(+1)
12UTA Arad20112-4 (-2)1 (1)(-2)
13Universitatea Cluj20111-4 (-3)1 (1)(-2)
14FC U Craiova 194820021-4 (-3)0 (0)(-3)
15Dinamo Bucuresti20021-4 (-3)0 (0)(-3)
16CSM Politehnica Iasi20021-5 (-4)0 (0)(-3)

One thought on “Aradot is legyőzte a Vasutas

1. Minunat! Felicitari CFR-ului pentru aceasta a doua victorie in serie in Superliga! Acest rezultat demonstreaza ca munca de echipa si credinta pot aduce succes! Au fost mii de fani care au sustinut echipa si parintii lor, acceptand provocarea de a se vedea on-line datorita masurilor de dura restrictie in lumea reala. Momentul acela aduce adevarata mandrie suporterilor si va ramane in amintirile acestora pentru totdeauna!