Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 15 Second
Az öröm pillanata / FC Unirea Dej oficial

Két elkeseredett ellenfél csapott össze a Liga 2, 16. fordulójában a Román Labdarúgó Szövetség bufteai edzőközpontjának füvespályáján.  A táblázat 17. és 18. helyezettjei, azaz a CS Tunari és a Dési Unirea találkoztak egymással. A végeredmény végül 1-0 volt a vendégcsapat számára.

A vendégek tudták mit akarnak bukaresti kiszállásuk során és betartották edzőjük utasításait, egyszóval maradéktalanul teljesítették a taktikai tanácsokat. Habár voltak időszakok – mint például a második félidő elején – amikor a hazaiak uralták a játékot és egyre gyakrabban közelitették meg a hibátlanul védő Sebastian Moroz kapuját, az Unirea okosan védekezett és ellentámadások során sok munkát adott az I. ligát is megjárt 25. esztendős Daniel Isvoran hálóőrnek. Egy ilyen ellentámadás következtében született meg az összecsapás egyetlen gólja, amikor a 88. percben, a 64.  percben beállt, Denis Golda közelről bekavarta a labdát a hálóba, ólmot öntve a tunariak lábába.

A 29. percben az idei télen leigazolt Cosmin Bîrnoi kapufát lőtt, mintegy jelezve, a Kolozs megyeiek pontokért utaztak a főváros szélénél található pályára, ahová a dési szurkolók egy csoportja is elkísérte kedvenceiket, feláldozva egy éjszakát a hosszas utazásra. Megérte fáradozásaikat, ugyanis a dési labdarúgók győztek és sikerült elkerülni a táblázat utolsóelőtti helyét.

A Râmnicu Vîlceai Demetrescu Iuliana Elena játékvezető sípjelére az Unirea a következő felállitásban vonult ki a pályára: Sebastian Moroz – Marian Pruteanu, Kereki Mihály (64. perc Pop Daniel), Tudor Telcean, Denis Roș (72. perc Alexa Șuteu) – Alexandru Dulca, Cristian Chira (92. Perc Aurelian Cuciulete), Adrian Pop – Cosmin Bîrnoi, Florin Blaj (64. perc Alexandru Militaru), Albert Hofman (64. perc Denis Golda). Edző: Dragoș Militaru. Fel nem használt cserék: Rareș Pop – Doru Pop, Victor Stancovici, Gabriel Fulga és Ciprian Călugăr.