Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 19 Second
Omrani / Riti József Attila – archív

A Bajnokok Ligája, harmadik selejtezőkörének visszavágó mérkőzésén a Kolozsvári CFR idegenben lépett pályára, a Young Boys Bern otthonában és 3-1 arányú vereséget szenvedett. A találkozó góljait Siebatcheu (23. és 42. percekben), Ngameleu (25. perc), illetve Omrani (4. perc) lőtték.

A kolozsváriak hamar átvették a vezetést, a 4. percben Deac szerzett labdát, majd Omraninak passzolta, aki a hálóba továbbította (1-0).

Nyolc perccel később, az első félidő 12. percében Deac szabadrúgásból lőtt kapura, a hazaiak kapusa, Faivre azonban egészen Păunhoz hárított, aki habozás nélkül kapura lőtt, de a játékszer célt tévesztett.

A hazaiak első helyzetét a 16. percben jegyeztük, amikor Siebatcheu fejelt eredménytelenül kapura.

Három perccel később egy újabb CFR helyzetet láthattunk, amikor Sigurjonsson lőtt, a labda viszont elkerülte a kaput.

Az első félidő 23. percében Siebatcheu a vendégek kapujába fejelte a labdát és a berniek kiegyenlítették az állást (1-1). Két perccel később, a találkozó 25. percében Ngamaleu a tizenhatos széléről belőtte a labdát a kolozsvári hálóba és csapata átvehette a vezetést (2-1).

A svájciak második gólja után visszaesett a CFR és nem tudott komolyabb helyzeteket kidolgozni magának. A hazaiak pedig, Siebatcheunak köszönhetően még egy gólt lőttek a vasutasoknak (3-1).

Térfélcsere után szintén a hazaiak voltak a veszélyesebbek, a 47. percben Elia megszerezhette volna csapata negyedik gólját is, de Arlauskis résen volt és védett.

A mérkőzés 58. percében, Păun lőtt kapura és a labda kicsivel a kapu felett szállt el. Öt perccel később, Păun felelőtlenül viselkedett és kiállította a játékvezető. Az utóbbi kiállítása következtében a CFR játéka még jobban elromlott, ami lehetőséget adott a hazaiaknak, hogy nagyobb fokozatra kapcsoljanak, de az eredmény nem módosult.

A Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesett Kolozsvári CFR az Európa Ligában folytatja, ahol a negyedik selejtezőkörben a Belgrádi Crna Zvezdával mérkőzik meg, azzal a céllal, hogy felkerüljenek a főtáblára.

A Kolozsvárral ellentétben a Ferencváros TC továbbjutott a Bajnok Ligája negyedik selejtezőkörében, miután Budapesten 2-0-ra győzött, Prágában pedig 1-0 arányú vereséget szenvedett a Slavia Prága ellen.