RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:3 Minute, 34 Second

A Liga 1, 27. fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a Rapid Bukarestet és 2-1 arányú győzelmet aratott felette. A találkozó góljait Grahovac (44. perc), Deac (84. perc), illetve Junior Morais (70. perc) szerezték. A győzelem ellenére továbbra sem talál magára a vasutas csapat 2022-ben, ugyanis a második félidő nagy részében borzalmasan játszottak.

A vasárnapi mérkőzésen a kezdő tizenegyben helyett kapott az UTA-tól a héten leigazolt Roger JR is, aki az első félidőben eléggé bátran játszott, de a második félidőre elhalványodott és Dan Petrescu lecserélte. A vasárnapi mérkőzés második felében egy másik újonc, Yuri Matias is pályára lépett és rövid szereplésén bizonyította, hogy értékes játékos.

A kolozsváriak törölni szerették volna a 2022-ben nyújtott gyenge szereplést és rögtön az elején rárontottak a Rapidra. A CFR támadása tökéletesen működött a mérkőzés első felében, amit végig uraltak. Az első félidőben semmit sem tudott kezdeni a Rapid a CFR letámadásával és egyetlen egyszer sem lőttek kapura.

Az első CFR helyzetet Omrani hozta össze, de az általa szerzett lőtt labda a CFR kapusa, Horațiu Moldovan (egykori CFR nevelés) karjaiban landolt.

Két perccel később Petrila tört be a ball felén, majd a kapust vette célba és az állás nem módosult.

A 12. percben újra Omrani került gólhelyzetbe, lövését viszont ezúttal is blokkolta a bukaresti kapus.

A találkozó 20. percében Petrila követte a sormintát és egy újabb lövéssel próbálkozott, eredménytelenül.

A 31. percben Boatengen volt a sor, aki egy parádés mozdulattal próbálkozott, viszont az általa lőtt labda a Rapid kapusának karjaiban landolt.

A hazaiak támadása végül meghozta a gyümölcsét a 43. percben, amikor Deac lövését hárította a vendégek kapusa, Grahovac viszont résen volt és a hálóba gurította a labdát.

Térfélcsere után teljesen megváltozott a játék képe és az addig tehetetlen rapid támadásba lendült. Az 54. percben Ilie a bal felén elhagyta Susicot és beadta a játékszert Ionițanak aki kapura lőtt, de szerencsére pontatlan volt és az állás nem módosult.

A vendégek gólja a 69. percben érkezett, amikor Rareș Ilie újra betőrt a bal felén, majd az egyedül hagyott Junior Moraesnak passzolta a játékszert, aki nem habozott és bevágta a hálóba.

Az egyenlítő gól után a Rapid játékosai nem léptek vissza, a győzelemre hajtottak. A 72. percben Rareș Ilie kicselezte, majd harmadjára is faképnél hagyta Susiciot majd kapura lőtt, ahol résen volt a kolozsváriak magyar kapusa, Hindrich Otto.

A mérkőzés hajrájában kezdett magához térni a hazai csapat és a támadásba lendült, majd a 84. percben Deac gólját követően átvette a vezetést és CFR megnyerte a mérkőzést.

Meg kell említenünk, hogy mindkét szurkolótábor példásan viselkedett, egyetlen egy trágár szót sem hallhattunk, ami igazi ritkaságnak számít a mai romániai futballban.

A mérkőzés után a csapat edzője, Dan Petrescu elmondta, hogy elégedetlen a csapattal, majd hozzáfűzte, hogy csak Grahovac és Deac játszott jól.