Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

A hétvégén elkezdődtek a küzdelmek a IV. ligában is. Az elmúlt bajnoksághoz viszonyítva az idén két csapattal kevesebb harcol a pontokért. Olyan együttesek léptek vissza, mint például az utóbbi évadok élenjáró alakulatai, azaz az utóbbi idény bajnoka, a Kolozsvári Supporter 2.0 vagy a második helyezett Szászfenesi CS. Mellettük, a régi hagyományokkal rendelkező Apahidai Sporting is feladta a harcot. Tehát, nélkülük kezdődött a IV. liga, ahol általában a várható eredmények születtek a nyitányon.

A Vulturul 2020 hazai nagyarányú győzelme (7-0!) a Szamosújvári Atletic Olimpia ellen igazi meglepetésnek számít. A „sasok” valósággal lerohanták a Kilin Csaba – Adrian Trif kettős által edzett alakulatot és nem kevesebb mint hét góllal terhelték meg kapujukat.  A találatok szerzői Sebastian Raţ (2), Rareş Petrean (2), Szabó Mihály, Alin Toma és Alex Rus.

A III. ligából kiesett Tordai Sticla Arieşul hazai 0-2 (0-1)-ás veresége a Nagyiklódi Unirea ellen nem tekinthető meglepetésnek, ugyanis a tordaiak egy ificsapattal vágtak neki a bajnokságnak, a játékosok többsége 17-18 éves. A kispadon új edző található Octavian Rus volt játékos személyében (ő még akkor szerepelt az Arieşulnál, amikor az a másodosztályban játszott). Rövid időn belül ő sem tudott csodákat művelni és amennyire lehetett igyekeztek ellenállni a sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkező nagyiklódiakkal szemben. Érdekes, Torda ellőtt egy tizenegyest 0-0-ás állásnál és egy kapufája is volt. A Szamos menti gárda góljait Paul Morar (25. perc) és Patrick Pop (50 perc) rúgták. A vendégek a 61. perctől kezdve tíz emberben maradtak, a kapusukat kiállította a játékvezető, így egy mezőnyjátékos lett a hálóőr. De, még így is magabiztosan nyert idegenben az új évadban eséllyel induló Nagyiklódi Unirea.

A papírformának megfelelően vitte el mindhárom pontot a nyáron felerősödött Tordaszentmihályi Arieşul, amely fölényesen nyert 3-0 (0-0)-ra a szamosújvárnémeti pályán a Désaknai Minerul 1947 másodcsapatával szemben. A bányászok 45 percig bírtak az iramot, szünet után aztán teljesen összeestek.

Jól kezdték az összecsapást a Kolozsvári Viitorul Mihai Georgescu „palántái”, akik az első félidőben 1-0 arányban vezettek, ellenben térfélcsere után feladták az iramot és 1-2 arányban kikaptak, az Alsódetrehemi Unireatól.

Szoros küzdelmet jegyeztünk Magyargorbón, ahol a tavalyi bajnokság egyik kullogója, a helyi Viitorul miután az első játékrészben vezetéshez jutott csak döntetlenre futott az Aranyosegherbegyi Viktória ellen. A végeredmény 1-1 (1- 0) volt.

A Nemeszsuki Speranţa – Szászfenesi Academia de Fotbal találkozót augusztus 31-én, szerdán bonyolítják le.