KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:2 Minute, 31 Second
Bravúr Brassóban / fotó: Dési Unirea

Az alsóházi rájátszás 4. fordulójában a Dési Unirea 2-0 arányban győzte le, idegenben a Brassói FC-t. A találkozó góljait Ionuț Frăsineanu (82. perc) és Mircea Manole (87. perc) szerezték.

A hazaiak lámpalázasan kezdtek, hiszen ők a kiesés elkészüléséért harcolnak, miközben a Désiek célja a minél jobb helyezés. A higgadtság és a lelkesedés győzött, a désiek felülmúlva a selejtezőre kényszeritett alakulatot.

Az első félidőben felváltva támadtak a csapatok, de az első igazi gólhelyzetet a vendégek hagyták ki, pontosabban Angelo Cocian révén a 7. percben. Az Unireatól még Andrei Pop és Alex Pop halasztottak el kitűnő alkalmat gólszerzésre. A brassóiaktól Tesija, Angelov, Iorga és Dumbravă könnyelműsködtek a tizenhatoson belül, de Dorian Răilean dési kapus mindig résen volt.

Szünet után még jobban rákapcsoltak a vendégek, miközben a hazaiak próbálták tartani a döntetlent, ami kedvezett volna nekik. Az összecsapás utolsó tíz percében kétszer is betaláltak Laur Popescu kapujába. A 82. percben a frissen beállt Ionut Frasineanu hat méterről volt eredményes, míg a 87. percben az ugyancsak tartalékjátékos Mircea Manole a tizenhatos vonalról lőtt szépséges gólt.

A második gólt követően közel háromszáz főnyi közönség, még a végső sípszó előtt lassan kezdte elhagyni a Tineretului stadiont, kipipálva még egy hazai vereséget

A mérkőzés után, a désiek edzője, Dragoș Militaru a következőket nyilatkozta: „az alapszakazhoz képest egy jobb Brassóval játszottunk. Már az első félidőben is voltak helyzeteink, melyeket ki kellett volna használnunk. Számunkra következik három szép hét, majd egy jól megérdemelt vakáció. Remélem szerzünk még pontokat, a hátramaradott három mérkőzésből, mert akkor nő az önbizalmunk. A következő szezonra még semmit sem terveztünk, lássuk egyszer, hogy kiket igazolunk le. Egy kis csapat vagyunk, így jövőre sem hiszem, hogy változna a költségvetésünk. Igen mi voltunk a bajnokság meglepetéscsapata, öt pontra voltunk a felsőházi rájátszástól és húszra a kieséstől. Reméljük minél jobb dolgokat érünk el itt Désen.”