Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Az Európa Konferencialiga második fordulójában, a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a dán Randerst. A végeredmény 1-1 volt. A gólokat Kamara (41. perc) és Petrila (68. perc) szerezték.

A mérkőzésre nagy volt az érdeklődés, az összes eladásra szánt jegy elkelt, de a járványügyi intézkedések miatt nem telt meg a stadion.

A találkozót bátran kezdték a kolozsváriak, az első helyezettet azonban a vendégek oldalán jegyeztük. A találkozó 23. percében Kamara lőhetett kapura, d a labda elkerülte Figuiredo kapuját.

A vasutasok válasza a 37. percben érkezett, amikor Andrei Burcă fejelte a labdát, eredménytelenül a dán kapura.

Pár perccel később, a mérkőzés 41. percében egy szöglet következtében, Boateng mellől, Kamara a CFR kapujába fejelte a labdát (0-1).

Térfélcsere után Dan Petrescu pályára küldte Bordeianut és ez a csapat játékán is meglátszott. A nagyobb fokozatra kapcsolt CFR egyre közelebb került az egyenlítéshez. Az 53. percben Boateng, a 61. percben pedig Bordeianu próbálkoztak, a dán kapus azonban mindkét alkalommal védett.

A második félidő elején a vendégeknek is volt egy komolyabb gólhelyzetük, az 54. percben Kehinde próbálkozott, de lövése a kapu felső lécén pattant.

A második félidőben pályára léptek Petrila és Alibec is, így megváltozott a játék képe is.

Az egyenlítő gól végül a 68. percben érkezett, Deac szépen indította Petrilát, aki nem tévedett és Carlgren kapujába lőtte a játékszert (1-1).

Egyenlítés után a CFR tovább támadott, így a gólhelyzetek sem maradtak el. A hajrá legnagyobb helyzete Florin Ștefan nevéhez fűződött, akinek lövése a felső lécen pattant, a 83. percben.

A csoport másik mérkőzésén a z AZ Alkmaar 1-0 arányan győzte le cseh Jablonecet.

A D csoport állása

1. AZ Alkmaar 4 pont
  2. Jablonec 3 pont
  3. Randers 2 pont
  4. CFR 1 pont.

Az Európa Ligában érdekelt Ferencváros TC a Betis Sevillát fogadta, de 1-3 aranyú vereséget szenvedett.