Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:3 Minute, 47 Second
Kikapott a Dési Unirea / Fotó: Dési Unirea

A Dési Unirea és Kolzosvári Universitatea is pályára léptek. A désiek vereséget szenvedtek idegenben, a kolozsváriak pedig győztek hazai pályán.

Közel állt a döntetlenhez a Dési Unirea

A Liga 2, ötödik fordulójában a Dési Unirea idegenben lépett pályára, az FC Brassó otthonába és 1-0 arányú vereséget szenvedett. A találkozó egyetlen gólját Popa lőtte, a 85. percben.

Mielőtt elutaztak volna Brassóba a Dési Unirea edzője, Dragoş Militaru, kijelentette „azért megyünk Brassóba, ahol eddig még egy csapat sem veszített, hogy legalább egy pontot szerezzünk”. Nem álltak messze a ponttól a désiek, ugyanis 85 percig állták a sarat.

A 21. percben Alexandru Pop tizenkét méterről próbálta bevenni a hazaiak kapuját, de a labda pár centire haladt el a jobbkapufa mellett, majd ugyancsak ő puskázott el jó helyzetet. Igaz, a találkozó első két percében  Darius Ciopo helyi csatárnak adódott két lehetősége gólszerzéshez. További komolyabb helyzet nem született, a csapatok mintha várták volna a pihenőt.

Tércsere után megváltozott a játék képe, a hazaiak egyre többet támadtak, de Dragoş Răilean dési hálóőr minden alkalommal helyén volt. Az egyre erősödő brassói támadás ellenére a vendégeknek is jutott egy helyzet, rögtön a második félidő elején, amikor az újonnan beállt Constantin Chira távoli lövéssel tette próbára a brassói kapust.

A mérkőzés hátralévő idejében Leonte és Iurcu többször is veszélyes helyzeteket alakított ki a dési kapu előtt, Már-már a levegőben lógott a gól, amikor a 85. percben Alexandru Rus a tizenhatoson belül felvágta Florin Dumbravă középpályást, és Ioniţă Eduard galaci játékvezető megadta neki a második sárgát és kiállította.  A megítélt büntetőt, a hazaiak legtapasztaltabb játékosa, Popa értékesítetté. Így lett 1-0, ami egyben a barcaságiak első győzelmét is jelentette.

Dragoş Militaru tanitványai kissé fáradtnak mutatkoztak a hétközi besztercei kupatalálkozó után. A következő menetben a Steaua érkezik Désre, ami igazán próbára teszi az Unirea játékosait.

Végezetül még csak annyit, hogy a brassói Ifjúsági stadion lelátóin kevés néző volt, abból is egy kis csoport Désről érkezett. A 60-as, 70-es években amikor a volt Steagul Roşu együttesében Kampó Miklós, Nagy János vagy Győrfi Csaba szerepelt a Cenk alatti stadion tribünjén több mint tizezer focibarát foglalt helyet.

Az utolsó pillanatokban győzött az Universitatea

Az Untold fesztivál miatt, ideiglesen Váradszentmártonra költözött Kolozsvári Universitatea a Bukaresti Metaloglobust fogadta és 2-1-re győzött. A gólokat Dican (84), Boiciuc (90+5), illetve Ovidiu Herea (28) szerezték.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Metaloglobus a mérkőzés legesélyesebb csapata, annak ellenére, hogy a találkozó első komolyabb helyzetét a kolozsváriak oldalán jegyezhettük, a 14. percben amikor Dican távoli lövését a Metaloglobus kapusa, Gavrilaș hárította szögletbe.          A 28. perceben Ovidiu Herea három méterről lőtt góljával a vendégek átvették a vezetést (0-1).

A mérkőzés 75. percében Andrei Răuță akarattal lelépte a kapu felé törő Andrei Blejdeát és a játékvezető kiállította.

Az Universitatea játékosai kihasználták emberelőnyüket és a 85. percben Blejdea beadását Dican fejelte a hálóba és kiegyenlítette az állást (1-1).

Tíz perccel később, a hosszabbítás ötödik percében Mitrea beadását Boiciuc továbbította a kapuba és 2-1-re beállította a végeredményt.