szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

Ahogy befejezte az őszi idényt, úgy kezdte a visszavágót a Dési Someşul labdarúgócsapata. Vagyis, sikersorozattal zárta a bajnokság első felét és győzelemmel rajtolt a második felében és nem is akárhol, hanem a III. liga tizedik csoportja éllovasának otthonában, Nagybányán a feljutásról álmodozó Minaur pályáján. Nem is akárhogy, hanem fölényes 5-1-es győzelemmel, ami igazi bravúrnak számít, hiszen kevesen számítottak erre.

A korszerűsités előtt álló stadion hivatalos lelátóján a meccs előtt többen is felvetették, hogy fog ellenállni a hazai alakulat a szombati összecsapáson, miután a hét közepén nehéz feladatuk volt a Krajovai Universitatea elleni Román Kupa keretében lebonyolított fordulóban (akkor is elvéreztek, méghozzá 0-4-re). Valóban, fáradtan léptek pályára a máramarosiak, de ez semmit sem mond a súlyos véresség esetében. Egy másodosztályba jutást kitűzött céllal nekivágó gárdának nem ilyen szemlélettel kell fellépni egy harmadik helyezettel szembeni találkozón és ezt elismerték a végén a helyi klub vezetői is.

Aránylag könnyű feladatuk volt a désieknek, akik a visszavágó első fordulójában még gólarányukon is javítottak.

A vendégek végig hajtottak, egyre gyakrabban közelitették meg a házigazda kapuját és már az első 45 percben 2-0-ra vezettek, Stephan Viszics 31, illetve Marius Ionescu 38. percben rúgott góljaival.

Szünet után, a 49. percben növelték előnyüket Stephan Viszics gólkirály újabb találatával, majd a párharc utolsó pillanatáig Marius Ionescu a 60. percben ráduplázott, a 71. percben pedig Emanuel Negru is feliratkozott a gólszerzők listájára.

A nagybányaiaknak a 65. percben tizenegyest ítélt Andrei Baciu Botoşani-i játékvezető, amit Ciprian Stanciu értékesített is. Igy lett 5-1 a Someşul javára, eredmény mely megnehezítette a hazaiak sorsát, ugyanis a hétvégi zakó után a táblázat vezetését átvette a Félixfürdői Lotus. A désieknél hiányzott Raul Cristea középpályás, aki az előző szilágysomlyói meccsen két sárgalap miatt ki volt állítva. Rareş Babiciu tartalék remekül helyettesitette, szinte hibátlanul uralta a középpályát. Amit még meg kell emlitenünk, a nagybányai találkozó előestéjén a Someşul tartalékkapusát, Boison Wynney De Sousat behívták Libéria válogatottjába. Igy a dési csapat nemzetközi szinten is képviselve van, ami ugyanakkor nagy megtiszteltetést jelent a 2017-ben alakult sportközösségnek.

1Lotus Băile Felix1071224 – 9 (15)22WWDLW
2Minaur Baia Mare1071225 – 15 (10)22WLWWL