Liga 2 Kallós Zoltán Csoma Botond
0 0
Read Time:2 Minute, 43 Second

A nyolcadik fordulóban, a kéthetes válogatott szünet után új edzővel, Dan Petrescuval vágott neki a pontvadászatnak a CFR. A kolozsváriak az FC Botoșani otthonában léptek pályára és 1-0 arányú vereséget szenvedtek. A találkozó egyetlen gólját Herve Kage szerezte. A vereség az első volt a vasutasok számára az új szezonban. Egy hétmérkőzéses győzelmi sorozat szakadt meg ezzel.

A mérkőzés előtt esélyesebbnek tartott bajnokcsapatnak több játékosa is hiányzott, de Burcă felépült sérüléséből és újra játszhatott. Az újoncok közül Nana Boateng és Culio is helyet kaptak a kezdőben.

A találkozó eléggé kiegyensúlyozottan kezdődött, a 12. percben Țigănașu veszélyeztette a vendégek kapuját, majd a 21. percben Mike Cestor fejelhette volna a labdát a botoșani kapuba, de nem járt sikerrel.

A 23. percben a hazaiakon volt a sor, Alin Șeroni fejelt veszélyesen a kolozsvári kapura. Két perccel később érkezett a vasutasok válasza, Burcă csúszásból lőtt kapura, de ő sem járt sikerrel.

Az első félidő hátralévő idejében már csak egy botoșani helyzetet és Culio durva becsúszását jegyeztük.

Szünet után a hazaiak és a vendégek osztoztak egy – egy helyzeten, de egyik sem volt veszélyes.

A 71. percben Herve Kage, Camora mellől Bălgrădean kapujába fejelte a labdát és ezzel 1-0-ra beállította a végeredményt.

A hátralévő időben a CFR játékosai megpróbáltak egyenlíteni, de nem jártak sikerrel.

A mérkőzés után a kolozsvári edző, Dan Petrescu 2-3 bűntetőt is reklamált, de nem említette melyek voltak ezek a helyzetek.