Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Már előre lehetett tudni, hogy nehéz dolguk lesz a dési röplabdázóknak a Bukaresti Olimpia Titanii otthonában, de azért tiszteséges szereplést vártak tőlük. Az Olimpia sportcsarnokban lezajlott mérkőzést mi is követhettük a fővárosi klub facebook oldalán. Évek óta figyelemmel követjük a dési alakulat menetét az élvonalban, de el kell mondjuk ennyire gyenge és alacsony színvonalú játékot még nem láttunk tőlük. Ezt alátámassza az eredmény is: Olimpia Titanii– Dési Unirea 3-0.

A désiek minden szempontból alulmaradtak a tavaly nyáron feljutó együttessel szemben, igaz egy felerősített, több idegen légióst felvonultató gárda volt az ellenfelük, amely egyre jobban közeledik a tabella felső része (jelenleg a 6. helyet foglalja el 21 ponttal) felé. Ovidiu   Tămaş edző tanítványai egész mérkőzés alatt egyszer vezettek 2-1-re, ez pedig az első szett elején történt. Ezután másodszerepet játszottak, egyszerűen leseperték őket a pályáról a „titánok”, akik más ellenféllel is okozhatnak kellemes meglepetést. Már az a tény, hogy az összecsapás csak 63 percet tartott, sokat mond a hazaiak fölényéről, Jose Maia Gomes személyében pedig olyan klasszis játékossal rendelkeznek, aki egymaga eldöntheti a meccs sorsát. A hétvégi 13. fordulóban így is történt, pazar játékának egyszerűen nem tudtak ellenállni a Kolozs megyeiek, akik alig várták, hogy legyen vége a találkozónak. A klubvezetők, edző és szurkolók nagyobb lelkesedést és ambíciót vártak kedvenceiktől Bukarestben és minél hamarább szeretnék elfelejteni az Olimpia Titanii elleni fájdalmas kudarcot.

A bukaresti kisiklás után még lejjebb csúszott a táblázaton az Unirea (a 9. helyen áll 13 ponttal), a hétvégén valamivel könnyebb dolga lesz a sereghajtó Temesvári CSU UVT ellen, dehát ki tudja az Universitatea SK szembeni hazai vereség után még milyen meglepetést okozhat.