Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

A férfi A1 divízió osztályozó csoportjának rájátszásában a Dési Unirea a Kolozsvári Universitatea SC fogadta a sétatéri sportcsarnokban. A végeredmény 3-1 volt a vendégek javára.

Vicenţiu Dumitrescu és Lőtei Rómeó edzők tanítványai mindent megtettek, hogy nyerjenek Désen. Számukra nem a legjobban kezdődött a találkozó, ugyanis az első szettet még a hazaiak nyerték 25-20-ra és akkor senki sem gondolt arra, hogy az egyetemista gárda megnehezíti dolgukat. Amint az alapszakasz visszavágójának első menetében is történt (ugyancsak Désen), a vendégek valósággal megtáltosodtak és egy olyan értékes játékos, mint Vlad Negrean vezérletével a maguk javára fordították az eredményt, uralva a következő három szettet.

Az Unirea ezúttal nem folytatta a rájátszásban tanúsított kitűnő szereplést (egymásután két győzelmet aratott) és el kellett ismernie az Universitatea SC fölényét. A vereség ellenére Dés vezeti az alsóház táblázatát, míg a kolozsvári alakulat nehezen kerülheti el a kiesést. A désiek legjobb röplabdázója ezúttal is Andrei Grigoraş volt 22 ponttal, míg a vendégektől a tapasztalt Vlad Negrean tűnt ki, aki 21 ponttal járult hozzá együttese sikeréhez.

A hétvégi forduló után is az Universitatea SC hét ponttal van lemaradva a bentmaradást biztositó helytől, amelyet egyelőre az idei évadban ugyancsak gyengélkedő Bukaresti Rapid foglal el.

Az osztályozó csoport másik mérkőzésén Rapid Bukarest – Temesvár 3-0