Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:3 Minute, 36 Second

Hétfőn este lezajlottak a Superliga 4. fordulójának utolsó mérkőzései is. A 4. fordulóban majdnem minden a papírforma alakult, pár kivétellel, amit megemlítünk. A forduló első meglepetései a Mioveni – FCSB, illetve a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és Aradi UTA közötti döntetlenek voltak. A másik meglepetés talán a Hermannstadt szereplése lenne, ugyanis a szebeni csapat még veretlen a bajnokságban (két döntetlen és két győzelem), de a játékosok április vagy május óta nem kapták meg fizetéseiket, illetve alig igazoltak új játékosokat.

A kolozsvári csapatok szereplése felemásra sikerült, a Kolozsvári U otthon kapott ki a szintén újonc Petrolul Ploieștitől (a Hermannstadthoz hasonlóan anyagi gondokkal küzd), a Kolozsvári CFR pedig 2-0-ra győzött, de kilenc emberben és edző nélkül fejezték be a mérkőzést.

Kolozsvári Universitatea FC – Petrolul Ploiești 0-1

A kolozsvári csapatok közül az Universitatea volt az első, amely pályára lépett, hazai pályán, a medgyesi száműzetésben (a Kolozsvár Arénán az Untold fesztívált szervezték) fogadta a Petrolul Ploieștiet és 0-1 arányú vereséget szenvedett.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, Grozav és Ticu is kihagytak egy-egy helyzetet rögtön az elején. Az Universitatea első helyzete sem sokat várattatott magára, a 14. percben Chipciu helyzetbe hozta Hofmant, de az utóbbi nem tudott élni a lehetőséggel.

A mérkőzés 22. percében a CFR-nél is megfordult Mirko Ivanovski (Petrolul) bűntetőt reklamált, de a bíró semmit sem ítélt. Valószínű igaza lehetett a játékvezetőnek, mert ellenkező esetben jelzett volna a VAR (videóbíró).

A 23. percben érvényesült az exek törvénye, ugyanis az U FC korábbi játékosa, Gicu Grozav a hálóba fejelte Huja beadását.

A kolozsváriak válasza két perccel később jött, amikor Chipciu a tizenhatos széléről próbálta meglepni Vâlceanut, a játékszer azonban elkerülte a ploiești kaput.

Szünet előtt, az első félidő hosszabbításában a játékvezető bűntetőt ítélt a hazai csapat számára. A tizenegyest Bălan végezte, de a labda elkerülte a kaput és az állás nem módosult.

Térfélcsere után is a kolozsváriak voltak a veszélyesebbek, három komolyabb helyzetet is összehoztak, de végül képtelenek voltak gólt szerezni, így végül a Petrolul megszerezte első győzelmét az élvonalban.

Magabiztos vasutas győzelem

A Kolozsvári CFR Muhar és Yeboah góljaival, 2-0-ra győzött a Chindia Târgoviște otthonában egy olyan mérkőzésen, ahol Iulian Călin játékvezető három embert is kiállított.

A vasutasok vezetőedzője, Dan Petrescu szinte az egész csapatot lecserélte, az alapemberek közül csak Burcă és Petrila voltak kezdők.

A találkozó első helyzete a Chindiáé volt, Daniel Popa már rögtön az első percben átvehette volna a vezetést, de lövését hárították a kolozsváriak.

Az első félidőt végig a vendégcsapat uralta, Petrila és Yeboah több gólhelyzetet is kihagytak, a 27. percben viszont megjött az első gól is. Petrila szögletből érkezett beadását Hoban továbbította Muharhoz, aki Căbuz kapujába továbbította és a CFR átvette a vezetést.

A kolozsváriak nem léptek vissza a gólt követően és egy-két kihagyott helyzet után Hoban beadását a 19 éves ghánai játékos, Emmanuel Yeboah ollózta az ellenfél kapujába és 2-0-ra módosult az állás.

A játék képe szünet után sem változott, a CFR továbbra is támadott, de végül a játék 360-at fordult és a vendégcsapat védekezni kényszerült.

A 65. percben Yeboah elcsúszott és a labda után az egyik ellenfélt is eltalálta, amit a játékvezető (tévesen) kiállítással honorált. Az eset közben elszabadultak az indulatok, a kiállított játékost a kolozsvári stáb kellett kivigye a pályáról, majd Dan Petrescu kolozsvári vezetőedzőt is kiállította a játékvezető.

A kiállítás nem hátráltatta a kolozsvári csapat lendületét, továbbra is ők támadtak. A 79. percben azonban Debeljuhot is kiállította Iulian Călin. Ezt követően valóságos târgoviștei ostrom kezdődött Bălgrădean kapujánál, a kolozsvári védelem, Burcă irányítása alatt, azonban állta a sarat.

A győzelem következtében a vasutasok átvették a vezetést a tabellán.