Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second
Szamosújvár – Alsódetrehemtelep / Fotó: Claudiu Capra

Megjött a góllövő kedvük a IV. liga csapatainak. A bajnokság harmadik fordulójában nem kevesebb mint 38 gólt jegyeztünk, ebből kilenc a Magyargorbói Viitorul – Nagyiklódi Unirea mérkőzésen született. Ott a Szamos mentiek 7-2 (2-0) arányban nyertek, igaz a hazaiak gyenge szereplésének köszönhetően, ugyanis a gorbóiak nem találják fel magukat ebben az idényben.

Hat találattal végződött az Aranyosegerbegyi Victoria – Gyalui Someș találkozó, amelyen a hazaiak nyertek 4-2 arányban, miután szünetben 1-1-re állt az összecsapás.

Végre megszerezte első győzelmét a Szamosújvári Atletic Olimpia. Kilin Csaba klubelnök labdarúgói a második félidőben tanusított remek játék után 4-1 arányban bizonyultak jobbnak az Alsódetrehemi Unireaval szemben. Az első 45 percben még a vendégek vezettek 1-0-ra Imbuzan góljával, de aztán feljöttek a szamosújváriak és 4 találattal örvendeztették meg szurkolóikat, ebből kettő  az utolsó tiz percben jegyezhető. Szerzőik Mureşan (2), Cosuţ és Tetean voltak, az utolsó egy szép távoli lövéssel, így lett 4-1 az Atletic Olimpia javára.

Nem sikerült pontot szereznie az újonc Kissebesi Viitorul otthonában a Szamosújvárnémeti Vulturul gárdájának, miután egy izgalmas és fordulatokban gazdag játék után 2-3 (0-1)-re kikapott az első két menetben gyengélkedő hazaiaktól.

Meglepetésnek  számit az eredmény, amint  az a Kolozsvári Supporter 2.0 –Tordaszentmihályi Arieșul meccsen született. A nagyiklódi műfüves pályán lebonyolitott  párharc 1-1 (0-1)-es döntelennel fejeződött be, miután az első felidő végén nagy meglepetésre a vendégek vezettek 1-0-ra. Senki sem gondolt a döntetlenre, tudva azt, hogy az idei évadban a kolozsvári csapat a bajnokság megnyeréséről álmodozik. Ellenben, nem izzadtak meg az Apahidai Sporting labdarúgói, akik idegenben megerőltetés nélkül fektették kétvállra a Szászfenesi Futball Akadémia „palántáit”. A végeredmény 4-0 (2-0) volt a Sporting javára. Sok gól esett a Dési Someș 2 – Szászfenesi SK mérkőzésen. A sokkal tapasztaltabb fenesiek 4-3 (3-1) arányban győztek és továbbra is esélyesek az első helyre.

Három forduló után kezd kialakulni a táblázat is, jelenleg az első helyet nagy meglepetésre az Apahidai Sporting foglalja el 7 ponttal.