Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

A IV. liga hétvégi fordulójában valóságos rekordot jegyeztünk, megdőlt a bajnokság csúcsa, mármint a nagy gólkülönbségű eredményeket illetően. A ritka kimenetelű mérkőzés szinhelye Nagyiklód volt, ahol a szombati eső ellenére szép számú közönség vonult ki a vasútállomás melletti IklódArénába. Nem bánták meg mindazok, akik az ortodox húsvét küszöbén megtisztelték jelenlétükkel a sportrendezvényt.  Igazi futballcsemegének voltak részesei, ugyanis ugyanaznap még egy találkozó szerepelt a műsoron, azaz a Szamosújvári Atletic Olimpia-Supporter 2.0 összecsapás. De, térjünk vissza az Iklódi Unirea-Szászfenesi Academia de fotbal párharcra. Jóformán, egykapus játékról van szó, habár a vendégek is rúgtak négy gólt. Az eredmény 11-4 volt a nagyiklódi alakulat javára. Az első félidőben még valahogy bírtak a hazaiak által diktált iramot, de aztán szünet után teljesen összeestek a „gyerekek”. Egy adott pillanatban az Unirea edzőinek is nehéz volt tartani az eredményt. A gólok szerzői, Szabó Mihály (3), Sergiu Pop (2), Dîrjan Valentin (2), Armand Şvichi (2), Daniel Pop és Marius Cupşa. Emellett még kb. ennyi helyzetet hagytak ki az Unirea labdarúgói, akiknek jól fogott a gólarány javítása, szem előtt tartva az éllovas Supporter 2.0-al folytatott párharcot az elsőség megszerzéséért. A kolozsvári gárda éppen a nagyiklódiak meccsének nyitányaként lépett pályára (ott játssza le a hazai mérkőzéseiket) a Szamosújvári Atletic Olimpia ellen és megérdemelten nyert 3-0-ra. Ezzel a sikerrel tartja elsőségét a táblázaton, de a mögötte levő együttesek is megszerezték a három pontot a hétvégi menetben.

A Tordaszentmihályi Arieşul nehezen, de 3-1 arányban megverte a Dési Someșul II tizenegyét, az Aranyosegerbegyi Victoria pedig idegenben, Magyargorbón 5-1-re valósággal lehengerelte a helyi Viitorult.

A Szászfenesi ACS csak április 26-án, kedden szerepel a Gyalui Someşullal szemben.

Várt eredmény született az Alsódetrehemi Unirea – Kissebesi Viitorul mérkőzésen. A hazaiak 3-1 arányban nyertek, de az első 45 perc után még a tavasszal minden szempontból eredményesebben szereplő vendégek vezetettek.