KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:3 Minute, 13 Second
Costache / Riti József Attila

A Liga 1, 17. fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán, fogadta a bajnokság sereghajtóját, az Academica Clincenti és 2-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Costache (6. perc) és Sigurjonnson (27. perc) szerezték.

A nagy anyagi és keretgondolokkal küzdő clinceniek biztos áldozatként érkeztek Kolozsvárra. Az egyetlen kérdőjel az volt, hogy mekkora lesz a Vassutas győzelme, amely a napokban ünnepelte alapításának 114. évét.

A hazaiak már rögtön az elején rárontottak a vendégek kapujára. A 6. percben Deac indította Costachet a bal felén, aki könyörtelenül belőtte a labdát Ureche kapujába.

Tizenegy perccel később a jobboldalt felszántó Sigurjonnson beadásából érkezett labdát Costache egy parádés lövéssel akarta a hálóba továbbítani, de nem járt sikerrel.

Az első félidő 27. percében megszületett a második kolozsvári gól is, amikor Sigurjonnson fejelte az ellenfél kapujába a Costachetól kapott játékszert.

Az első félidő végén, a 37. percben jegyeztük az Academica egyetlen helyzetét, amikor Robert Ion szabadrúgásból próbálta meglepni a CFR fiatal kapusát, Hindrich Ottott de az utóbbi résen volt.

Az első félidő hajrájában, a 43. percben Susic beadásából érkezett labdát Omrani lőtte eredménytelenül kapura.

A kolozsváriak nyomása a második félidőben sem csillapodott. A 47. percben Sigurjonnson próbálkozott egy távoli lövéssel, amit nehezet, de hárított az ellenfél kapusa.

Az 57. percben Omrani is gólt szerzett volna, ha a játékszer nem az oldalsó kapufán pattan.

Egy perccel később Deac a középen indította Sackot aki egyedül maradt a kapussal, viszont az utóbbit vette célba és célt tévesztett.

A mérkőzés hátralévő perceiben is a CFR uralta a játékot, de újabb gólhelyzet nem született.

A mérkőzés után Dan Petrescu, kolozsvári vezetőedző kifejezte elégedettségét és megdicsérte csapatát, hogy öt mérkőzés óta nem kaptak gólt.

A következő fordulóban a Kolozsvári CFR a Târgovișteba utazik, ahol december 4-én, 15:00 órától a helyi Chindia ellenfele lesz.