Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Hat sorozatos vereség után a Dési Unirea röplabda csapata 3-1 arányban győzte le a Temesvári CSU UV csapatát. Igaz, a hétvégi sikert az alapszakasz utolsó helyezettje, ellen érték el a désiek, akik saját termükben, a sétatéri sportcsarnokban fogadták a sereghajtó együttest. Azért egy szettet elvesztettek a hazaiak, ami a bánsági alakulatnak jó teljesítményt jelent, hiszen ebben az idényben számukra ez ritkán adatott meg. Ugyanakkor, a dési szurkolók egy maratonszettnek is részesei voltak, ugyanis a harmadik menet (amelyet éppen a vendégek nyertek meg 31-29-re) nem kevesebb mint 34 percet tartott.

Az összecsapás többi szettjeit uralták   Ovidiu Tămaş edző tanítványai. Közöttük több ifjúsági játékos is, hiszen az utolsó helyezett ellen a dési mester ezt is megengedhette magának. Azért a meccs legjobb röplabdázója egy „öregfiú” volt, azaz Andrei Grigoraş, aki 22 pontot szerzett az Unireanak. A temesváriaktól Sergiu Călin ugyancsak 22 pontot ért el, csapattársai azonban messze elmaradtak teljesítményétől.

A hétvégi siker szárnyat adott a dési gárdának, amely még okozhat örömet a rájátszás soron levő mérkőzésein, amelyeken az utolsó helyezettekkel lép pályára. A bajnokság küszöbén a klub vezetői a 9. helyet tűzték ki célul (figyelembe véve a keret felfrissítését újoncokkal).