Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:2 Minute, 21 Second

Sorozatban négy döntetlen után, megszerezte első győzelmét 2022-ben a Kolozsvári CFR 1907. A Liga 1 alapszakaszának 26. fordulójában a Kolozsvári CFR idegenen, a csőd szélén lévő Medgyesi Gazmetan otthonában lépett pályára és 2-1 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Filip (64. perc), illetve Petrila (33. perc) és Neguț szerezték.

A kolozsváriak nagyon határozottan léptek számára és már rögtön a 12. percben átvehették volna a vezetést, amikor Boateng indította Petrilát a bal felén, aki a játékszert beadta Omraninak, az utóbbi pedig lőtt, de a kapufát vette célba.

A medgyesiek első helyzetét a 20. percben jegyeztük, amikor Grădinaru indította Trifet, az utóbbi elment Burcă mellett és egyedül találta magát a CFR kapusával, Hindirch Ottoval, aki résen volt és elhalászta ellenfele elől a játékszert.

Öt perccel később, az egyik kolozsvári játékos, Adrian Păun egy távoli lövéssel próbálkozott, de a Gazmetan kapusa, Buzbuchi résen volt és hárított.

A vasutasok első gólja a 33. percben érkezett, amikor Petrila habozás nélkül a hálóba fejelte Omrani beadását.

Térfélcsere után úgyszintén a Kolozsváriak támadtak jobban és Debeljuh személyében egy veszélyes helyzethez is jutottak, de az állás nem módosult.

Mindenki meglepetésére a medgyesiek kihasználták a kolozsvári védelem álmodozását és Filip személyében, a 61. percben kiegyenlítettek. A vendégek nem adták fel és valóságos ostromot indítottak Buzbuchi kapuja felé. A győzelmet érő gólt végül a télen leigazolt Neguț szerezte a mérkőzés utolsó pillanatában, a 94. percben.

A gólt követően az egész csapat és Dan Petrescu vezetőedző is a kolozsvári szurkolótáborhoz szaladt és a szurkolókkal együtt ünnepelték a megérdemelt mérkőzést.