Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

A hétvégi ötödik forduló legérdekesebb mérkőzésére Tordaszentmihályon került sor, ahol a helyi Ariesul és a Szamosújvárnémeti Vulturul találkozó megyei rangadónak is beillett, hiszen a táblázat élén elhelyezkedő együttesek csaptak össze. El kell ismerjük, a vendégek sokkal okosabban játszottak, szinte végig uralták a meccset és megérdemelten szerezték meg mindhárom pontot.

George Cotuţ edző tanítványainak az első félidőben két kapufájuk is volt, jelezve, győzni utaztak az Aranyos mentére. Jóslatuk bevált, két góllal terhelték meg a bajnokok kapuját. Az első találatuk a 63. percben született, amikor Tudor Tothăzan volt eredményes, majd a 73. percben Marius Ionescu növelte előnyüket, beállítva a 2-0 (0-0)-ás végeredményt. Ezzel a sikerrel a Szamosújvár melletti gárda felkerült az első helyre, míg az Aranyos lekerült a harmadikra.

Izgalmas mérkőzés színhelye volt a szamosújvári sétatéri stadion, ahol két volt harmadosztályú együttes találkozott egymással. Előre lehetett tudni, a nyáron feljavult tordaiak esélyesebbek ezen a meccsen, de azért az Atletic Olimpia szurkolói nem gondoltak éppen ilyen nagyarányú vereségre. A párharcot egyetlen játékos döntötte el és ez Claudiu Vereş csatár volt, aki háromszor is betalált a tehetetlen Antonio Toderean kapujába. A gólok az utolsó negyedórában születtek, pontosabban a 75., 81. és a 90. percben. Az utolsó találatát tizenegyesből érte el, a helyzet után a hazaiak kapusát, Antonio Toderean hálóőrt reklamálás miatt a játékvezető kiállította. Tehát, miután kaptak három gólt, az utolsó percekben tíz emberben maradtak a szamosújváriak, akik lassan, de biztosan csúsznak le a táblázaton, pedig az évad elején még elsőségről álmodoztak. A 81. percben Paul Stupinean edző is pályára lépett, de ő sem tudta felrázni tanítványait. Tehát: Atletic Olimpia – Tordai Sticla Ariesul 0-3 (0-0) és ezzel a sikerrel Artur Podar edző legényei felkerültek a táblázat 4. helyére, veszélyeztetve az élbolyt.

Szoros és gólokban gazdag mérkőzésnek lehettek szemtanúi mindazok, akik a hétvégén kilátogattak az aranyosegerbegyi pálya szélére, hogy megtekintsék a helyi Viktória és a kolozsvári Mihai Georgescu Viitorul összecsapást. Az ifikkel felálló vendégek komoly ellenfélnek bizonyultak és közel álltak egy döntetlenhez. Végül is a Viktória nehezen, de megérdemelten nyert 3-2 (3-1) arányban.

Már említettük a múltkor, a Mihai Georgescu mester csapata az új bajnokságban komoly ellenfelet jelent minden vetélytársának. Most kezd beérni a pár évvel ezelőtti palántanevelés, lassan, de biztosan fejlődnek a kiválasztott tehetségek. Tudnunk kell, a Szamosújváron is megfordult Mihai Georgescu edző alapította a kilencvenes évek első Labdarúgó Iskoláját (amely Nicolae Dobrin nevet viselte) Piteştien, ahonnan az Ardelalul klubhoz került Kolozsvárra.

Ha nem is meglepő, de váratlan eredmény született Alsójárán, ahol két kullogó csatájából a vendég Nemeszsuki Speranta került ki győztesként. Mircea Feşnic tanítványai 4-2 (2-2) arányban bizonyultak jobbnak az újonc ACS alakulatánál.

A menet utolsó mérkőzésén Désaknán a Minerul 1947 2 –Nagyiklódi Unirea találkozó 0-2-es állásnál a 8. percben félbeszakadt.

A táblázat első helyére feljutott a Szamosújvárnémeti Vulturul 12 ponttal, második az Aranyosegerbegyi Victoria 10 ponttal (gólarány: 14-7), míg harmadik az ugyancsak tíz pontot szerzett Tordaszentmihályi Ariesul (gólarány: 11-5).