Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second
Atleltic Olimpia / fotó: Atletic Olimpia

A Liga 4, tavaszi idényének első fordulójában a Szamosújvári Atletic Olimpia 4-3 arányban győzte le idegenben a Sporting Apahidát. A szamosújvári gólokat Bochiș Alex és Tetean Paul szerezték.

A tavaszi rajt első fordulójában, a múlt hétvégén megszületett az első meglepetés is. Az éllovas Tordaszentmihályi Arieşul csúfos vereséget szenvedett hazai pályán. A néhány alapjátékost nélkülöző Torda melletti csapat 4-0 arányban kikapott az idei télen felerősödött Nagyiklódi Unireatól, amelyben nem kevesebb mint öt labdarúgó szerepelt a tavaly ősszel kizárt Szamosújvárnémeti Vulturul együtteséből, élen Székely Lóránd bonchidai születésű kapussal. Ezzel a vereséggel az Arieşul elvesztette elsőségét, helyét a III. ligáról álmodozó Szászfenesi AS vette át, amely a hétvégi menetben hazai pályán 5-2-re nyert az Aranyosegerbegyi Victoria ellen. Amint az eredmény is mutatja, a mérkőzés első felében szoros volt a harc, a fenesiek a második félidőben ugrottak meg.

A papírformának megfelelően szerezte meg a három pontot a harmadik helyezett Suporter 2.0. A kolozsváriak 3-0 arányban bizonyultak jobbnak az otthon szereplő Gyalui Someşul gárdájánál. Számukra a három pont volt a fontos, hogy továbbra is tartsák a lépést az éllovassal.

Fölényesen nyert hazai pályán az Alsódetrehemi Unirea, amely 4-1-re győzött az idei évadban gyengélkedő Magyargorbói Viitorul alakulatával szemben. Érdekes, szünetben még a vendégek vezettek 1-0-ra, de aztán teljesen átadták a kezdeményezést a Torda környéki csapat.

A Kissebesi Viitorul –Szászfenesi Academia de Fotbal mérkőzés végeredménye 4-2 volt. A Dési Someşul II szabadnapos volt.