Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

Különösebb eseményekben igazán nem bővelkedett a IV. liga hétvégi 19. fordulója. Ezúttal nem jegyeztünk meglepetést, általában a papírformának megfelelően alakultak az eredmények. A Szamosújvári Atletic Olimpia magabiztosan, 4-0-ra győzött otthon, igaz a sereghajtó Magyargorbói Viitorullal szemben. A gólokon Paul Tetean, Alex Bochiş és Alex Stan osztozott, az utóbbi kétszer is betalált a vendégek kapujába.

Meg kell jegyeznünk, a megyei bajnokság mérkőzéseire kezdenek visszatérni a szurkolók, még vidéki településeinken is. Így például a szokottnál többen tekintették meg az Aranyosegerbegyi Victoria – Nagyiklódi Unirea mérkőzést, ami, ha nem is nevezhető rangadónak, két jó képességű együttes párharcát jelentette. Végül is gólnélküli 0-0-ás döntetlennel végződött a találkozó, amely nem nagyon kedvezett a vendégeknek, akik elsőségre törekednek, de a Victoria sem hagyja magát, egyre közelebb áll az élbolyhoz.

Látványos, jó színvonalú összecsapás jellemezte a Torda melletti meccset. A hazaiak kezdtek jobban, a 20. percben Porumb 16 méteres szabadrúgása alig egy pár centiméterrel kerülte el Székely Lóránd kapuját. Ezután a vendégek támadtak többet és Tudor Tothăzan révén két jó helyzetet hagytak ki. Szünet után is az Unirea uralta a játékot és akkor jegyeztük a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetet is, Tudor Tothăzan alig öt méterről küldte a labdát a Nicoară által védett kapu mellé. Közben még Szabó Mihálynak is adódott alkalma találatra.

Folytatja idegenbeli jó szereplését a másik Torda környéki alakulat, a Tordaszenmihályi Arieşul, amely a visszavágón immár a harmadik győzelmét pipálta ki vendégként. A 19. játéknapon a Szászfenesi Academia de fotbal ifi játékosait fektette kétvállra. Az eredmény 6-1 volt az Arieşul javára.

Javuló formában a Kissebesi Viitorul, amely hazai pályán 5-2 arányban bizonyult jobbnak a Gyalui Someşulnál.

A várakozásnak megfelelően győzött otthon a Szászfenesi ACS.  Az elsőségre törő fenesiek 4-0–ra verték az Apahidai Sporting gárdáját, de akár nagyobb is lehetett volna a különbség, ha szem előtt tartjuk a hazaiak ki nem használt helyzeteit. Ha nem is meglepetés, de váratlan eredmény: Dési Someşul II – Alsódetrehemi Unirea 1-3.