Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:3 Minute, 0 Second

A Liga 2, 14. fordulójában a Dési Unirea hazai pályán fogadta az Unirea Constanțat és 2-1 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Manole (72. perc, bűntető), Alex Militaru (77. perc), illetve Ionut Rus (14. perc, öngól) lőtték.

Az intézkedések ellenére a désieknek lelkes szurkolótáboruk volt. Ez úgy volt lehetséges, hogy a sétatér felől nincs lelátó, így a kerítésen keresztül buzdították a legénységet.

A találkozó a hazaiak támadásával kezdődött, akik már a 3. percben átvehették a vezetést, amikor Alex Militaru a tizenhatos széléről lőtt, az ellenfél kapusa, Udrea pedig résen volt és védett.

A találkozó első gólja a 14. percben érkezett, Tudor szabadrúgásból érkezett beadását Ionuț Rus lőtte saját hálójába.

A kapott gól nem ijesztette meg a hazaiakat és tovább növelték az ellenfél kapujára gyakorolt nyomást. A 18. percben akár ki is egyenlíthettek volna, de Florin Blaj gyengén lőtt, így nem okozott gondot Udreanak, aki simán védett.

A mérkőzés 25. percében Manole is kapura lőtt, az ellenfél kapusa pedig újra résen volt és ezúttal is hárított.

A 44. percben az ellenfél egyik játékosa lerángatta az egyik hazai játékos, a bukaresti játékvezető azonban nem ítélt bűntetőt.

Térfélcsere után is a hazaiak uralták a mérkőzést és egyre közelebb tűnt az egyenlítő gól.

A 70. percben egy szépen felépített támadás következtében Kereki lőtt kapura, de az egyik ellenfél kézzel ért a labdához, így bűntetőt ítélt a játékvezető. A döntéssel elégedetlen konstancaiak két percen keresztül vitatkoztak a játékvezetővel, aki sárga lappal díjazta őket.

Az egyenlítést végül a 72. percben, hozta meg Manole, aki habozás nélkül lőtte be a bűntetőt.

Öt perccel később, a találkozó 77. percében Frăsinescu a labdát beadta Alex Militarunak, aki belőtte, 7 méterről és 2-1-re beállította a végeredményt.

Végezetül még elkönyvelhettünk egy-két dési támadást, de nem volt több veszélyes gólhelyzet.

A győzelem után a Dési Unirea a táblázat 11. helyét tölti be. A csapat teljesítménye, azért is értékesebb, mert itt fizetik a Liga 2 legkisebb fizetéseit.

A következő fordulóban az Unirea, a Jászvásári Poli otthonába utazik.

Érdekességként elmondható, hogy az Unirea Costanța gyakorlatilag a FCSB második csapata. Több játékosuk a FCSB-től ment kölcsönbe, a felszerelésük is azonos a bukaresti csapatéval, csak a logójuk más. A tartalékjátékosokon a melegítő hátán azonban ott virított a FCBS felírat, azt nem tartották fontosnak letakarni.