Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Alig egy óra kellett a bajnok Galaci Arcada együttesének, hogy megnyerje hazai mérkőzését a Dési Egyesüléssel szemben, az A1 férfi röplabda bajnokságban. Azt már előre lehetett tudni, hogy a Duna mentiek megszerzik a győzelmet a fiatal gárda ellen, de azért férfi nagyobb ellenállást vártunk a Désiektől akik hamar beletörődtek a vereségbe és az első két szettben valóban másodszerepet tanúsítottak.

A harmadik menet valamivel jobban sikerült Ovidiu Tămaş tanítványainak, akik voltak pillanatok amikor megközelítettek a hazaiakat és nem véletlenül veszítettek csak 25-22-re. Máskülönben, a végeredmény 3-0 volt a bajnok javára, akik az elmúlt időszakban nemzetközi szinten is helyt kellett álljanak. Érdekes, az Arcada keretében négy volt dési játékos szerepel: Vlad Kantor, Paul Magdaş, Vasile Talpă és Alexandru Raţă, az utóbbi a hétvégi fordulóban a legtöbb pontot – 16 – szerezte együttesének. A húsz esztendős másodéves szucsávai testnevelési főiskolás ezelőtt két évvel a dési klubot képviselte, méghozzá sikerrel. Íme, Galacon is kiemelkedik társai közül és a válogatott kibővitett játékoskeretébe is bekerült. Az Unireatól az Arcada ellen Andrei Grigoras tűnt kis 13 ponttal, hetek óta ő mindig beváltja a hozzá fűzött reményeket.

Désnek sorozatban ez volt a harmadik veresége, igaz minden alkalommal a bajnokság jó képességű csapataival játszott. Lassan kezdik megszokni az igényesebb mérkőzéseket a nyáron teljesen felújított alakulat röplabdázói, de ehhez idő és türelem kell.