Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:3 Minute, 40 Second
Hangulatos futball és örömünnep / fotó: Riti József Attila

Igazi futballhangulatot varázsoltak a dési szurkolok és a játékosok, a Liga 2, alsóházi rájátszásának utolsó fordulójában. Az Unirea 3-0-ra győzte le a több légióssal is felálló listavezetőt, az FC Buzăut. A gólokat Angelo Cocian (26. és 40. percekben) és Alexandru Pop (83. perc) szerezték.

A mérkőzésre szép számban megjelent szurkolók és a galeri (Brigada Someșeană) papírtekercsekkel, molinókkal és füstgránátokkal fogadták a pályára lépő játékosokat.

Füstgránát

A dési legénység is bekapcsolódott az ünneplésbe és rögtön az elején támadásba lendültek, győzelemmel akarták zárni a rendkívülién sikeres szezont, melynek elején még a kiesés elleni küzdelem volt a cél. A kitűzött célokat végül jóval a bajnokság vége előtt teljesítették, szereplésükkel pedig bebizonyították, hogy megérdemelten kerültek fel a Liga 2-be.

Annak ellenére, hogy a hazaiak uralták a mérkőzést az első helyzetet a vendégek oldalán jegyeztük, amikor Gaitan lövése Dorin Răilean kapuja mellett szállt el.

Dorian Răilean

Hat perccel később, Angelo Cocian egy távoli lövéssel próbálkozott, a 25 méterről lőtt játékszer előbb a kapufán pattant, majd pedig begurult az ellenfél kapujába és a hazaiak átvehették a vezetést (1-0).

A gólt követően a buzăui vezetőedző, Cristian Pustai megpróbálta felpörgetni csapata játékát és két játékost is lecserélt. Az eredmény meglátszott, ugyanis a 39. percben Gaetan került labdához, fejelése azonban gyenge volt, és Railean karjaiban landolt a játékszer.

Fehérben Angelo Cocian

A désiek nem vonultak védekezésbe, így a 40. percben Bogdan végzett el egy gyors bedobást, amelyből a játékszer Alex Militaruhoz jutott, aki Alex Popohoz passzolta, az utóbbi pedig továbbadta Angelo Cociannak, aki habozás nélkül a hálóba lőtte és az állás 2-0-ra módosult.

Szünet után a vendégek átvették az irányítást, de nem veszélyeztették a kaput. Az 58. percben a CFR-től kölcsönbe érkezett Alexandru Militaru került gólhelyzetbe, de az általa fejelt labda elkerülte a kaput, így az állás nem módosult.

A mérkőzés utolsó gólja a 83. percben érkezett, amikor a hazaiak kijátszották az ellenfél védelmi hibáját és Alex Popnak adták a labdát, aki előre tört kikerülte a kapust, majd pedig az üres kapuba gurította és 3-0-ra beállította a végeredményt.

Alex Pop gólja

A mérkőzés végén, Dragos Militaru vezetőedző Papp Raul Erik cserekapust is pályára küldte.

Az ünnepélyes hangulatot mi sem bizonyítja jobban az a tény, hogy a pályáról lecserélt játékosok (Angelo Cocian, Alex Militaru, Dorian Răilean, Gîț és Pop Alexandru), a szurkolók kérésére közéjük másztak a lelátóra és velük együtt énekeltek.

A mérkőzés lefújása után a szurkolók és a játékosok együtt ünnepelték a Dési Unirea számára sikeres szezon végét. A hangulat fokozására a drukkerek kék-fehér füstgránátokat dobtak be a pályára és együtt énekeltek a város és a térség dicsősségére.

A dési futball nagy családja

A bajnokság biztos kiesői: Unirea Constanța, Astra Giurgiu, Dunărea Călărași, illetve Dacia Unirea Brăila. Az ötödik kieső csapatot a Temesvári Politehnica és az FC Brassó közötti párharc dönti el. Abban az esetben, ha a Liga 1 két biztos kieső csapata, az Academica Clinceni és a Medgyesi Gaz Metan nem iratkozik be a Liga 2, 2022-2023-as idényében (aminek nagy esélye van, ugyanis a két csapat a csőd szélén van), akkor könnyen megtörténhet, hogy a pótselejtezőt meg sem tartják, illetve a legtöbb ponttal rendelkező Unirea Constanța pedig elkerüli a kiesést.