Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:3 Minute, 18 Second

A Liga 2 kilencedik fordulójában a Dési Unirea hazai pályán fogadta az Újszentesi CSC-t és 0-1 arányú vereséget szenvedett.

Fekete felhők járnak a Dési Unirea fölött. Ezen az őszön a csapat katasztrofálisan szerepel. Attól eltekintve, hogy az elmúlt évadban egészen más tizeneggyel és főleg, edzővel álltak ki, jelenleg már elhelyezkedtek a kullogók közé és nehezen fognak onnan kilábalni, hacsak nem csúsznak le az utolsó helyre.

A hétvégi mérkőzés utolsó perceiben néhány helyi szurkoló (máskülönben, ha volt kb. 300 néző, de lehet még annyi sem) egymás között még azt vallotta, „jól fog egy pont is”. Nohát, az is elúszott, végül is kedvenceik a hosszabbításban tizenegyest kaptak és így mindhárom pontot elveszítettek.

Az Újszentesi CSC edzője, Cosmin Stan már a múlt hét közepén kijelentette: „győzni megyünk Désre!” Jóslata bevált, a bánságiak mindhárom pontot hazavitték és tegyük mindjárt hozzá, megérdemelten. Habár két sérült alapjátékos (Martinov és Pavlevics) nélkül léptek pályára, a vendégek taktikailag és fizikailag is felülmúlták a már hetek óta gyengélkedő Désieket.

Dacian Nastai edző tanítványainak sehogy sem ment a játék, egyszerűen képtelenek voltak berúgni a labdát a Cătălin Trifon védte kapuba. Igaz, az első negyedórában a hazaiak kezdeményeztek, a 4. percben Gabriel Fulga, míg a 6. percben az újonc Alex Negrea okoztak veszélyt a Temesvár melletti alakulatnak. Ez nem tartott sokáig, a táblázaton is jobb helyet elfoglaló vendégek feljöttek és a 30. percben Plokhotniuk távoli lövéssel próbára tette Anca Trip dési hálóőrt, akinek addig nem nagyon volt munkája. Közben, Trifon újszentesi kapusnak meggyűlt a baja, de nem az ellenfélnek köszönhetően, hanem fejsérülése miatt, de ő igent intett a közbeavatkozó orvosi személyzetnek, folytatva a játékot, méghozzá hiba nélkül.

Szünet után is az Unirea hajtott jobban, az 53. percben Sergiu Ciocan lövését az utolsó pillanatban hárította Trifon.  A rendes játékidő 80. percétől kezdve aztán valósággal megtáltosodtak a felek, mindkét együttes igyekezett gólt szerezni és ekkor alakultak ki az összecsapás legjobb helyzetei.

A 81. percben Sergiu Ciocan húszméteres szabadrúgása alig egy méterrel kerülte el a vendégek kapuját, majd rá három percre a szünet után csereként beállt Fabiano Cibi közeli lövését védte Anca Trip.

Amikor mindenki készült elhagyni a lelátót, a hosszabbítás harmadik percében a szatmárnémeti Ovidiu Florin Mazilu játékvezető büntetőt ítélt a vendégek javára (Cibi Fabianot gáncsolták a tizenhatoson belül a dési védők), amelyet Alexandru Tismonar pontosan értékesített (0-1). Miközben az Unirea labdarúgói és edzői a nézők füttykoncertje kíséretében lehajtott fejjel hagyták el a játékteret, a vendégek örömmel üdvözölték azt a 15 tagú szurkolócsoportot, amely hajnali öt órakor indult el hazulról, hogy részese legyen a sikernek. Ellenben, a „Szamos brigádból” a hétvégén alig egy páran voltak jelen a 9. forduló párharcán.

A Dési Unirea felállítása: Anca Trip – Claudiu Zamfirescu, Kereki Mihály, Alex Negrea, Claudiu Negrea – Victor Stancovici (89 Pruteanu), Aurelian Cuciulete (73 Şuteu), Adrian Pop, Sergiu Ciocan –  Gabriel Fulga (60 Golda),  Alex Piftor (60 Mitrea). Edző: Dacian Nastai. Fel nem használt cserék: Rareş Pop – D. Pop, Geană, Scocâlca.