KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Az Európai Konferencialiga negyedik játéknapján a Kolozsvári CFR a holland AZ Alkmaar otthonában lépett pályára és 2-0 arányú vereséget szenvedett. A találkozó góljait Gudmundsson (5. perc) és Pavlidis (86. perc) lőtték.

A találkozót a házigazdák kezdték jobban és a rögtön már az 5. perben, a luxemburgi játékvezetőnek is köszönhetően, átvették a vezetést. Karlsson beadása következtében az izlandi Gudmundsson kézzel vette át a labdát, majd a CFR kapujába rúgta. A kezezést nem vette észre a játékvezető, így érvényesítette a találatot. A Konferencialiga csoportkörében nincs videóbíró, így nem tudták leellenőrízni a gól érvényességét.

A 23. percben újabb hazai helyzetet jegyeztünk, de ezúttal Gudmundsson lövése az oldalhálót találta el.

Az első félidő második felében összeszedte magát a vasutas és a 39. percében Camora egyedül találta magát az alkmaari kapussal, lövését azonban blokkolta az egyik védő.

Térfélcsere után, a második félidő elején két hazai helyzetet jegyeztünk, de Bălgrădean és a kolozsvári védelem mindkét alkalommal résen volt és hárított.

A találkozó 59. percben Camora próbálkozott egy távoli lövéssel, a játékszer azonban elkerüli a hazai kaput.

A 69. percben Camorat lerántották, így Deac végzett el egy szabadrúgást, amit hárított a holland védelem.

Egy szépen felépített támadás következtében, a mérkőzés 75. percében Debeljuh betőrt az ellenfél tizenhatosába, Culió beadása  azonban túl magas volt számára, így elmaradt a ziccer.

A mérkőzés 77. percében Gudmundsson duplázhatott volna, de lövését védte a kolozsváriak kapusa, Bălgrădean.

A vasutasok legnagyobb helyzete a 85. percben érkezett, amikor Deac lövése a holland kapufát találta el.

A 86. percben Manea elveszítette ellenfelét, Karsslont, aki lesgyanús helyzetből továbbadta a labdát Pavlidisnek, aki habozás nélkül a CFR kapujába lőtte és ezzel 2-0-ra beállította a végeredményt.

A D csoport másik mérkőzésén Rander – Jablonec 2-2