Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

A Liga IV. negyedik fordulójában a Szamosújvári Atletic Olimpia, a Tordaszentmihályi Arieşul otthonában 2-0-ás vereséget szenvedett.

Alig telt el négy forduló Kolozs megye IV. ligájában és már vannak csapatok, amelyek eddigi eredményeikkel elhelyezkedtek a tabella élén. Érdekes, a táblázat első három helyét mind vidéki együttesek foglalják el, ami ritkán történt az előző bajnokságok kezdetén. Ezek a csapatok, inkább csak a hétvégi mérkőzések alkalmával találkoznak, még edzéseket sem tartanak, a játékosok többségének munkahelye van.

Nagy meglepetésre, a táblázat élén az idei nyáron sok változáson átment Apahidai Sporting áll és nem véletlenül. Az elmúlt idényben, kihasználva a vírus okozta szünetet a Kolozsvár melletti nagyközség élenjárói rendbetették a központ szomszédságában levő sportkomplexumot és felfrissítették a játékoskeretet is. Ezeknek az intézkedéseknek van eredménye, a Sporting az elmúlt hétvégén otthon fölényesen nyert, 6-2 arányban győzte le a Dési Someşul másodcsapatát.

Nagy aránnyal nyert hazai pályán az elsőségre törő Szászfenesi SK is, amely 8-0 arányban valósággal leseperte a pályáról az idei évad elején gyengélkedő újonc, Kissebesi Viitorult. A vendégek az első 45 percben még bírták az iramot, szünet után azonban teljesen összeroppantak, akár nagyobb arányú is lehetett volna az ererdmény. Ellenben, jobban szerepeltek az Aranyosegerbegyi Viktória labdarúgói, akik Alsódetrehemben 4-1-re diadalmaskodtak  a helyi Unireaval szemben.

Idegenben aratott nagy arányú győzelmet a Kolozsvári Supporter 2.0 is, a volt Viktória idegenben 6-1-re nyert a Nagyiklódi Unirea ellen. A kolozsváriak is nagy reményeket fűznek a mostani bajnoksághoz, céljuk a Liga III.

Nem volt meglepetés a Gyalui Someşul – Szászfenesi Academia de Fotbal  (2-0) és a Szamosújvári Vulturul – Magyargorbói Viitorul (1 -0) találkozókon sem.

A következő fordulóban, a Szamosújvári Atletic Olimpia vendége az Iklódi Unirea lesz. A mérkőzést szeptember 25-én, 11:00 órától szervezik, a sétatéri Olimpia Stadionon.