Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 2 Second
A CFR / a kép archív felvétel

Az Európa Liga, play-off körének első mérkőzésén a Kolozsvári CFR idegenben, a Belgrádi Crvena Zvezda otthonába lépett pályára és 4-0-s vereséget szenvedett. A gólokat Pavkov (5. perc), Katai (38. perc), El Farud Ben (68. perc) és Ivanici (77. perc) lőtték.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban és a kolozsváriak egyik védelmi hibáját kihasználva Pavkov góljának köszönhetően már az 5. percben átvették a vezetést (1-0)

A kapott gól után nem estek össze a vendégek, hanem támadásba lendültek és Petrila, illetve Cestornak köszönhetően több alkalommal is veszélyeztették a hazaiak kapuját.

A kolozsvári támadás ellenére, egy újabb védelmi hibát kihasználva, Katai személyében, a 38. percében újabb gólt szereztek a belgrádiak (2-0).

A 49. percben Deac végzett el egy szabadrúgást, de a játékszer kicsivel a felső léc felett szállt el és az állás nem módosult.

A biztató kezdés ellenére semmi sem jött össze a CFR-nek és a második félidőben még kapott két gólt. A 68. percben El Fardou Ben, a 77. percben pedig Ivanici használták ki a vendégek védelmének hibáit és 4-0-ra beállították a végeredmény.

A visszavágót augusztus 26-án szervezik Kolozsváron, amikor a vasutasok megpróbáljak megfordítani az eredményt, de küldetésük szinte lehetetlennek tűnik.