szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

A Liga 2, 11. fordulójában szervezték Kolozs megye rangadóját, melyben a Kolozsvári U FC, a besztercei Glória Stadionban, fogadta a Dési Unireat és 3-1 arányú győzelmet arattak. A találkozó góljait Tescan (6. perc), Boiciuc (34. perc), Blejdea (84. perc), illetve Manole (69. perc). A sétatéri stadion gyepszőnyegének cseréje miatt a kolozsváriak kénytelenek voltak Besztercén lejátszani ezt a mérkőzést.

A találkozó az Universitatea támadásával kezdődött és a 6. percben Tescan fejesgóljának köszönhetően átvették a vezetést (1-0).

A gólt követően a kolozsváriak nem fogták vissza magukat, így Tescan két alkalommal is (11. és 25. percekben) is veszélyeztette Răilean kapuját mely mindkét alkalommal nagy bravúrral védett.

A hazaiak ostroma meghozta eredményét, a 34. percben Boiciuc kapta el a visszapattanó labdát és a tehetetlen Răilean kapujába lőtte (2-0).

Térfélcsere után szerepet cserélt a két csapat, a Désiek támadásba lendültek és az 56. percben Frăsineanu személyében átvehették volna a vezetést, de az általa lőtt labdát hárította a kolozsvári kapus.

A 68. percben egy újabb vendégakciót jegyeztünk, amikor Florin Blaj a kapu helyett a felső lécet vette célba.

A désiek támadása a 69. percben érett be, amikor Mircea Manole a hálóba fejelte a szögletből jött beadást és 2-1-re módosult az állást.

A mérkőzés utolsó felében a vendégek keresték az egyenlítési lehetőségeket, de végül a kolozsváriak megszerezték a harmadik góljukat is. A 84. percben egy gyors kontratámadás után Blejdea belőtte a labdát Răilean kapujába és 3-1-re beállította a végeredményt.

Az Universitatea – Unirea mérkőzés volt az utolsó, amit szurkolókkal játszottak a Liga 2-ben. Köztudott, hogy az október 25-től életbe lépő korlátozások között az is szerepel, hogy 30 napig a szurkolók távol kell maradjanak a stadionoktól. A korlátozásokat megtekintheti az alábbi linken:

Temesvári Politehnica – Temesvári Ripensia 1-3

A Concordia Chiajna – FC Brassó mérkőzést október 25-én szervezik, 15:30 órai kezdettel.

1Petrolul Ploiesti11100127-2 (25)30(+12)