Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

A hétvégi 26.  fordulóval befejeződtek a küzdelmek Kolozs megye IV. ligájában. A bajnok már rég ismert, hiszen a Kolozsvári Supporter 2.0 már hetek óta biztosan vezeti a mezőnyt és megérdemelten nyerte a 2021-2022-es idényt. Az utolsó menetben is fölényesen győzött az Apahidai Sporting elleni előrehozott találkozón, amely 12-2 (6-1)-es eredménnyel végződött.  A bajnokok nem kevesebb mint 12 góllal terhelték meg a Sporting kapuja hálóját, de még egy tucatnyi helyzetet is kihagytak Valentin Şandru edző tanítványai, akik már készülnek Szatmár megye bajnoka szembeni osztályozóra.

Aránylag csendes forduló volt a hétvégén, a csapatok mintha elfáradtak volna, egyikük sem erőltette meg magát. Talán a kullogók közti párharc volt érdekesebb. A Szászfenesi Academia de Fotbal otthon fogadta a Dési Someşul másodegyüttesét és szoros küzdelem után a vendégek nyertek 2-1 (0-0) arányban.

Nem kevesebb mint nyolc góllal végződött a Magyargorbói Viitorul – Gyalui Someşul összecsapás, amely 4-4 (2-0)-ás igazságos döntetlennel fejeződött be. Az első félidőben még 2-0-ra vezettek a hazaiak, de aztán szünet után „felébredtek” a gyaluiak, akiknek azonban csak egy pontra tellett a táblázat utolsó helyein tanyázó hazaiak ellen. Mindkét alakulat adós maradt szurkolóinak, a most véget ért évadban várakozáson alul szerepeltek. Ellenben, újabb sikerrel örvendeztették meg falubelijüket az Aranyosegerbegyi Victoria labdarúgói, akik hazai pályán 3-1 (0-1) arányban nyertek a Kissebesi Viitorul fiataljai ellen. Itt is a vendégek vezettek az első 45. percben Medrea találatával, majd szünet után Paul Cubleşan mesterhármasa (49, 57 és 84. perc) meghozta a Torda melletti gárda sikerét. A Victoria a táblázat 4. helyén végzett, ami számára jó teljesítményt jelent. Elfőttük, azaz a 3. helyen fejezte be az idényt a Nagyiklódi Unirea  amely nehezen biztosította be  magának a három pontot a hazai pályán lebonyolított Alsódetrehemi Unireaval szembeni meccsen. Az első játékrészben itt is a vendégek vezettek 1-0-ra Bitulean góljával, de aztán a Szamos partiak feljöttek és Sergiu Pop (tizenegyesből), valamint Armand Şvichi találataival bebiztosították maguknak a győzelmet. A hazaiak 0-2-ről fordítottak és végül is megérdemelten nyertek 4-2 (1-2) arányban. A hazaiak góljait Răzvan Lehene, Simi Gorgan, Flaviu Mureşan és Darius Cosuţ szerezték. Ezzel a sikerrel az Atletic Olimpia a 7. helyen végzett 35 ponttal. A Tordaszentmihályi Arieşul szabadnapos volt.