Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 24 Second

A Liga 1, kilencedik fordulójának utolsó mérkőzésén a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a CS Universitatea Craiovat és 1-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó egyetlen gólját Burcă szerezte a 20. percben.

A vasutasok új edzője, Dan Petrescu két vereséggel kezdte harmadik mandátumát, a bajnokságban Botoșaniban, a Konferencialigában pedig Jablonec otthonában szenvedett vereséget. A CS Universitatea Craiova elleni győzelemmel megtőrt a jég és megerősítette vezető pozícióját a Liga 1-ben.

A mérkőzés első perceiben semmi figyelemreméltó sem történt, mindkét csapat várta ellenfele tévedését. Az első helyzetet a 19. percben jegyeztük, amikor Koljichoz jutott a labda, de lövése távolról elkerülte Bălgrădean kapuját.

Egy perccel később Petrila szögletből érkezett beadását Burcă fejelte a vendégek kapujába (1-0).

A krajovaiak válasza pár perccel később érkezett, a 23. és 29. percekben Ivan került gólhelyzetbe, a kolozsvári kapus azonban résen volt és védett.

Az első félidő végéig semmilyen komolyabb sem történt, a vendégek tehetetlenek voltak, a kolozsvári védelem pedig tökéletesen működött.

Szünet után, a 48. percben jegyezhettünk egy helyzetet Cîmpanu oldalán, de gól nem született.

A 62. percben Bordeianu egy távoli lövéssel próbálkozott, a játékszer azonban Pigliaceli karjaiban landolt.

Három perccel később szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Gustavo lőtt, a labda viszont elszállt Bălgrădean kapuja felett.

Gustavo helyzete után, az addig főként védekező CFR átvette az irányítást és végig támadta a mérkőzés hátralévő perceit.

A 68. percben Petrila szögletből érkezett beadását Burcă fejelte kapura, de ezúttal védett a krajovai kapus.

Három perccel később, Deac szabadrúgásból érkezett beadását Manea fejelte kapura, eredménytelenül. Ugrása közben a krajovaiak játékosa, Bancu hasba rúgta a CFR játékosát, de Bârsan játékvezető nem ítélt büntetőt.

A mérkőzés hátralévő perceiben újra visszafogta a tempót a házigazda, de továbbra is uralta a mérkőzést.

A két csapat szeptember 23-án újra találkoznak a román kupában, de ezúttal Krajován szervezik a mérkőzést.