Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 8 Second
A dési kezdő / fotó: FC Unirea Dej oficial

Kéthetes fizikai felkészülés után, a hétvégén kipipálta az idei nyár első ellenőrző találkozóját a Dési Unirea II. ligás csapata. Dacian Nastai szatmárnémeti edző aránylag könnyű ellenfelet kívánt, hogy felmérje a nemrég érkezett 12 újonc képességeit. A Szamosújvárnémeti Vulturul ellen szombaton a legnagyobb hőségben a désiek 3-1 (1-0) arányban győztek, de ne feledjük a IV. ligában szereplő alakulat még meg sem kezdte az alapozást az új idényre, a játékosok a találkozó előtt alig két órával találkoztak a dési stadion bejáratánál. Tehát, könnyű dolguk volt a hazaiaknak, akik Denis Golda (21. perc), Cristian Chira (48) és Alexandru Şuteu (62) góljaival bizonyultak jobbnak az alsóbb osztályú ellenféllel szemben. A Vulturultól a Bukaresti Dinamó I. ligás gárdáját is megjárt dési születésű Dan Bucşa szépített a 85. percben. Az Unireanak hat kapufája volt, de el kell mondjuk a szamosújvárnémeti csapat kapusa, a múlt napokban a Nagyiklódi Unireatól visszatért Székely Lóránd nagyot védett, több tiszta helyzetet hárított. A Dési Unirea a következő felállítással állt ki a pályára: Chindriş – Zamfirescu,  Burdeţ , Negrea, Şuteu – Chira, Cătinean, Ad. Pop, Fl. Blaj – Golda. Piftor. Edző: Dacian Nastai. Szünet után az edző a keret többi játékosát is pályára küldte.

A  désiek nyári felkészülésének következő ellenfele a III. ligás Nagybányai Minaur lesz. Az összecsapásra július 8-án, szombaton a máramarosi municipiumban kerül sor.