Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second
Jefte Betancor / fotó: Riti József Attila – hivatalos

Az Európa Konferencialiga második selejtezőkörének első mérkőzésén a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta az andorrai Inter Club d’Escaldest és 3-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Jefte (5. perc – 11-esből), Debeljuh (38. perc), Feher (85. perc– öngól) szerezték.

A találkozó egyetlen percében sem volt kérdéses ki lesz a győztes, ezt jól tudta az a 4400 szurkoló is, aki kilátogatott a Fellegvárra, a nagy meleg ellenére, de a mérkőzés első helyzete a vendégeké volt. Cabrera a 2. percben meg akarta lepni Bălgrădeant, lövése azonban a kapu mellett szállt el.

Három perccel később, az andórai csapat egyetlen román játékosa, Raul Feher kézzel ért a labdába és a mérkőzés feröeri játékvezetője büntetőt ítélt a hazai csapat számára. A tizenegyest tökéletesen végezte el Jefte Betancor és megszerezte első gólját a CFR színeiben.

A 16. percben Păun egyedül maradt a kapussal, a lehetőséget azonban nem tudta kihasználni, így a játékszer szögletbe gurult.

A 19. percben Camora volt a soros, egy távoli lövéssel próbálkozott, de ő sem járt sikerrel.

Az idő teltével egyre nagyobb lett a vasutasok nyomása, már csak idő kérdése volt mikor érkezik a második gól. A 27. percben Debeljuhot hozta helyzetbe csapata, fejesét azonban szögletbe hárította az Inter Club d’Escaldes kapusa, aki a vendégcsapat legjobb embere volt.

A második gól a 38. percben érkezett, amikor Jefte Betancor felbolygatta az andorrai védelmet, majd a kapu mellől, az alapvonalról Debeljuhhoz továbbította a játékszert, aki továbbgurította a hálóba.

Térfélcsere után még nagyobb lett a CFR nyomása, Claudiu Petrila a lehető összes helyzetből a kapufát vagy a kapust találta el.

A mérkőzés harmadik gólja végül Petrilatól származott, aki elindult a ballfelén, kicselezett pár ellenfélt majd középre beadta a labdát, ahol Raul Feher, az ellenfél hátvédje saját kapujába továbbította a labdát.

A visszavágót július 27-én, szerdán szervezik 18:00 órától.

Csütörtök este, az Európai Konferencialigában több romániai és magyarországi csapat is érdekelt volt:

Sepsi OSK – NK Olimpija Ljubljana (szlovén)

Mol Fehérvár – Qabala (azeri) 4-1

Kajrat Almati (kazah)–Kisvárda Master Good 0–1

Vitória Guimaraes (portugál)–Puskás Akadémia FC (3-0)

Szaburtalo Tbiliszi (grúz)–FCSB 1-0

KS Vllaznia Shkodër (albán) – CS Universitatea Craiova 1-1