Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:2 Minute, 11 Second
Betancor akcióban / fotó: Riti József Attila – hivatalos

Csütörtökön szervezték az Európai Konferencialiga harmadik selejtezőkőrének visszavágó mérkőzéseit, melyeken több romániai és magyarországi csapat is érdekelt volt.

A magyarországi csapatok közül a Fradi mellett, mely már bejutott a csoportkőrbe (de nagy eséllyel bekerülhet az Európa Liga főtáblájára) a Videoton jutott tovább a play-off körbe, miután 2-1-re győzte le a Petrocub Hincesti moldvai csapatot. A Kisvárda ugyan 2-1-re legyőzte a norvég Moldet, de összesítésben veszített így nem jutott tovább.

A romániai csapatok, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kivételével (mely 3-1- re kikapott a svéd Djurgardentől) tovább kvalifikálták magukat. A CFR hazai pályán 1-0-ra győzött a FK Sahcjor Szalihorszk ellen, a CSU Universitatea Craiova 3-0 arányú magabiztos győzelmet aratott a Zorja Luhanszk felett, a FCSB pedig Bukarestben 1-0-ra győzte le a DAC Dunaszerdahelyet.

Könnyed kolozsvári siker

A kolozsvári mérkőzésen egy pillanatra sem volt kétséges a győztes kiléte, annak ellenére, hogy ellenfele végig harciasan küzdött.

A vasutas csapat veteránja, Ciprian Deac már az elején helyzetbe hozta csapatát, a 8. és a 11. percekben került veszélyes helyzetbe, de a gólszerzés egyelőre elmaradt.

A 28. percben Petrila betőrt a baloldalon kicselezett pár ellenfélt, majd a tizenhatos sarkától lőtt, a játékszer azonban az oldalsó kapufa mellett szállt el.

Tíz perccel később már nem tévedtek a hazaiak, Petrila, Debeljuhot indította középen, aki a kapus elől oldalra passzolta a labdát, Jefte Betancornak, az utóbbi pedig, tévedés nélkül az üres kapuba gurította (1-0).

Az első félidő 42. percében a vendégcsapat is kapott egy jó lehetőséget, de nem tudott élni vele, Korzun fejese jóval a felső léc felett szállt el.

Térfélcsere után a Sahcjor kezdett jobban, a 47. percben Krymi lövését nagy bravúrral hárította Scuffet kolozsvári hálóőr.

A mérkőzés 59. percében a CFR gólzsákja Gabriel Debeljuh lesérült és Dan Petrescu vezetőedző kénytelen volt lecserélni őt. A mérkőzés végén szervezett sajtótájékoztatón az edző elmondta, hogy a játékos keresztszalag sérülést szenvedett és hat hónapig biztos nem játszhat, mely nagy érvágást jelent a csapat számára, mely így egy újabb csatár leigazolásán kell dolgozzon.

A 62. percben Jefte duplázhatott volna, lövése azonban pontatlan volt és az állás nem módosult.

A 73. percben Petrila futotta végig a bal szárnyat, kicselezett pár játékost, a közönség örömére, majd lőtt, de lövését kivédte az ellenfél kapusa.

A találkozó hajrájában a nagy helyzetek elmaradtak, a CFR-nek pedig sikerült a középpályán megtartani a labdát, így a szurkolóknak nem volt okuk az izgalomra.

A play-off körben a vasutasok ellenfele a szlovén bajnok, az NK Maribor lesz. Az első mérkőzést idegenben szervezik, augusztus 18-án, 21:15 órától.