Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 34 Second

Tartottak a désiek a Dinamótól, tudva, hogy az idei nyáron felerősödött a játékoskeret, több idegenlégióst szerződtettek le. Az idei bajnokság első igazi megpróbáltatását jelentette az Unirea CS számára, eddig ugyanis inkább gyengébb együttesek ellen léptek pályára. A jóslat be is vált, a bukarestiek fölényesen, 3-0 arányban nyertek a sétatéri sportcsarnokban, ahol csak az edzők hangos utasításai hallatszottak. A máskor zsúfolt lelátók a kormányintézkedéseknek megfelelően ezúttal is üresen maradtak.

Katasztrofálisan kezdtek a hazaiak, mintha megijedtek volna a piros-fehérektől, annyira lámpalázasan vágtak neki a találkozónak. Az első szettben alig 12 pontot gyűjtöttek be Ovidiu Tămaş edző tanítványai, akik ballábbal indultak neki az egyáltalán nem könnyű meccsnek. Továbbá valamelyest javítottak az Egyesülés röplabdázói, de a vereséget nem tudták elkerülni. A második és harmadik játszmában többször is megközelítettek a bukarestieket, de megugrani sehogy sem tudtak. Az ellenfél mindig rákapcsolt mikor látta hogy feljönnek a hazaiak.

Lelkesedésből nem volt hiány a désieknél, de be kell látnunk, jelenleg csak ennyire képesek, nekik még el kell teljen egy idő, hogy összeszokjon a nyáron véglegesített játékoskeret.

A Dinamó győzelmében oroszlánrésze volt a holland Ewood Gommens játékosnak, aki 16 pontot szerzett. A hazaiaktól az idei évadban jól szereplő Silviu Suson nevét említjük, aki 9 ponttal emelkedett ki társai közül.

A 7. fordulóban újabb nehéz feladat vár a désiekre, a Bukaresti Steaua otthonába látogatnak. A hétvégi menetben a Steaua nagy meglepetésre Galacon legyőzte a jelenlegi bajnok, Arcada alakulatát. Elképzelhető, mi lesz majd az Egyesülés ellen.