Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 6 Second

Szinte futószalagon játssza a barátságos mérkőzéseket a Liga 2 rajtjára készülő Dési Unirea labdarúgó csapata. Miután a múlt szerdán otthon Simion Pop és Forin Blaj (tizenegyesből) góljaival 2-0 (0-0) arányban nyertek a Liga 3-ban szereplő Kolozsvári Viitorul Akadémia ifiegyüttese ellen, szombaton délelőtt nagy hőségben az ugyancsak harmadosztályú Marosvásárhelyi SE otthonába látogattak a szatmárnémeti Dacian Nastai edző tanítványai.

A Maros parti Vikendtelep füves pályáján lebonyolított találkozón is a désiek kerültek ki győztesként 2-1 (2-0)   arányban. A vendégek góljait Sergiu Ciocan (13. Perc) és Cristian Chira (42 perc) szerezték. A marosvásárhelyi együttes a 85. percben szépített, de már nem volt ereje és főleg ideje egyenlítésre.

Az Unirea mestere újból kihasználta az alkalmat a kezdő tizenegy kialakítására, ezért a vikendtelepi összecsapás második részében a rendelkezésére álló keret minden játékosát pályára küldte.  A végig jó színvonalú meccset a következő felállitásban kezdték a désiek: Chindriş –Zamfirescu, D. Pop, Negrea, Şuteu – Pruteanu, Cătinean, Chira, Ciocan – Fulga, Piftor. Térfélcsere után még Burdeţ, Geană, Roş, Vl. Stancovics, Cuciulete, S. Pop, Golda és Florin Blaj is szerepeltek.

Az Unireanak ez volt az idei nyár ötödik előkészítő mérkőzése, amelyeken Dacian Nastai igyekezett próbára tenni az újoncokat, de szem előtt tartotta a labdarúgók fizikai képességeit is.

Legközelebb, július 29-én szombaton a Liga 3-as Zilahi SCM tizenegyével játszanak a désiek.