Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second
Forrás: FC_Unirea Dej_Oficial

Alig 24 órára rá a kijeviekkel (Dinamo Kijev ellen, 5-1-es vereség) vívott találkozó után újabb barátságos mérkőzést játszott az Antalyai edzőtáborozás során a Dési Unirea labdarúgó csapata. Ezúttal a dániai Nikobing FC Lolland-Falster volt ellenfelük. A skandináv együttes is országa II. ligájában szerepel, de a két alakulat között nagy a különbség, a dánok egy sokkal erősebb másodosztályt képviselnek mint az itteni, meg aztán a téli felkészülésben is sokkal előbbre állnak. A Titanic Lara stadionon lebonyolított találkozót a dánok nyerték 3-1 (1-0) arányban, de ezúttal az erdélyi gárda többet nyújtott, mint a Dinamo elleni összecsapáson, de jó gólhelyzeteiket nem tudták kihasználni, még akkor sem amikor az ellenfél a tartalékokat szerepeltette. A dánok különösen az első félidőt uralták, de csak egyszer sikerült bevenniük az Unirea kapuját.

Szünet után a désiek Vlad Bogdan révén egyenlítettek, de azután még két gólt kaptak. A 89. percben a Kolozs megyeiek ellőttek egy tizenegyest a gólgyáros Alex Pop által, majd rá egy percre a Nykobing 3-1-re növelte előnyét.

A meccs végén Dragoş Militaru edző meg volt elégedve tanítványai játékával, kiemelve, hogy a legfontosabb: minden focista egészséges, nincs sérült a keretben, ami  biztató jel a jövőre nézve.

Törökországi edzőtábora során a Dési Unirea utolsó mérkőzését február 9-én, csütörtökön játssza a kazahsztáni Zhetysu csapata ellen. Addig is minden nap két edzést tartanak   Antalyaban. Az utolsó ellenőrző találkozón is a keret minden tagja szóhoz jut majd, mondotta az Unirea mestere, akinek célja ebben az időszakban a téli alapozás felmérése.