Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:3 Minute, 11 Second

A Liga 2, alapszakaszának utolsó fordulójában a Dési Unirea 1-0-ra győzte le idegenben, a Dacia Unirea Brăilat. A találkozó gólját Ionuţ Frăsineanu lőtte a 65. percben.

Semmi tétje sem volt a brăilai mérkőzésnek. A hazaiak aligha kerülhetik el a kiesést, míg a Dési Unirea akárhogy a rájátszás alsóházában folytatja a küzdelmet. Nem csoda, ha a Duna parti stadion (ahol valamikor elsőosztályú találkozók zajlottak) lelátóin alig néhány néző foglalt helyet, szinte többen ültek a kispadon. A vendégek sem tanúsítottak nagyobb fontosságot a hétvégi idegenbeli összecsapásnak, de azért a keret két nappal korábban utazott a meccs színhelyére, egy éjszakát Ploieştien töltve, ahol közben egy edzést is tartottak.  Dragoş Militaru tréner tanítványai nem erőltették meg magukat, csak éppen annyit nyújtottak, hogy megszerezzék a három pontot. Tippjük be is vált, ugyanis az erdélyi alakulat 1-0 arányban győzött egy nem éppen látványos kilencven perc után. A mérkőzés egyetlen gólja a 61. percben született, amikor Alex Pop távoli lövése után a labdát egy hazai bekk oldalra küldte, majd onnan az azelőtt 4 perccel pályára lépő Ionuţ Frăsineanu négy méterről a hálóba továbbította. Addig is voltak kitűnő helyzeteik a désieknek, de vagy Alexandru Duţă hazai kapus kivédte azokat, vagy a vendégek elügyetlenkedték a lehetőséget.

Ami a hazai alakulatot illeti, Laurenţiu Ivan edző az Unirea ellen több ifijátékost küldött pályára, mintha gondolt volna az új idény III. ligás küzdelmeire. A 19. fordulóban Valentin Robu csatár tűnt ki a brăilai gárdából, a többiek mintha már a bajnokság utáni meg nem érdemelt pihenőre gondoltak.  Azt hiszem, a katasztrofális évadot záró Dacia Unirea labdarúgói pszichikailag sem állnak jól, ami azt jelenti szemléletváltozásra is szükség van. Annál jobb a helyzet ezen a téren a désieknél, akik a hétvégi három ponttal felkerültek a táblázat 9. helyére, ami egy újoncnak kitűnő teljesítményt jelent.

***

Kezdődik a rájátszás

Az alsóházi rájátszásban szereplő csapatokat két csoportba osztották, a désiek a B csoportban folytatják majd, ahol ellenfeleik a következők lesznek: FC Buzău, Temesvári Ripensia, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, FC Brassó, Unirea Constanța és Astra Giurgiu. Az A csoportban a következő csapatok szerepelnek majd: FK Csíkszereda, Metaloglobus Bukarest, Politehnica Iași, Sellenberki CSC, Temesvári Politehnica, Dunărea Călărași és Dacia Unirea Brăila.

A rájátszás végén a két csoport 6. és 7. helyezettje kiesnek a Liga 3-ba, a két csoport 5. helyezettje pedig a bentmaradásért játszik pótselejtezőt. Érdemes elmondani, hogy az alsóházi rájátszásban a csapatok pontjai nem feleződnek, így valószínű, hogy a Dési Unireanak nem lesz majd gondja a bentmaradás.