Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:55 Second

Kevesen tippeltek egyetemista sikerre a hétfő este a Désen lebonyolított Unirea –Universitatea SC mérkőzéssel kapcsolatban. Ezúttal Kolozs megye rangadója két gyenge képességű (legalábbis a táblázaton elfoglalt helyük alapján) alakulat csatáját eredményezte, amelyből nagy meglepetésre a főiskolás gárda került ki győztesként. Közel két és fél órás harc után a vendégek nyertek 3-2 arányban és tegyük mindjárt hozzá, teljesen megérdemelten.

Az első szettet még a désiek nyerték meg, igaz nehezen, de aztán feljöttek a vendégek és egymásután két játékrészben is felülkerekedtek. Egy kis fiaskó után a negyedik menetben, az aranyszettben 15-12-re nyertek a kolozsváriak, biztosítva maguknak a 3-2-es bravúros győzelmet. Közben a Désen felütött viharos időjárás miatt a sétatéri sportcsarnokban rövid ideig elvették a villanyt, ami kitűnő alkalom volt az Universitatea Sportklub játékosainak, hogy „bemelegedjenek” az aranyszett küszöbén.

A vendégektől újból kimagaslott Vlad Negrean aki 24 ponttal járult hozzá együttese sikeréhez. Az Unireatól Silviu Suson nevét emeljük ki, ő 19 pontot ért el.

A 12.forduló után a Dési Unirea a táblázat nyolcadik helyét foglalja el 13 ponttal, mig  az Universitatea  SC az utolsóelőtti 11. helyen tanyázik.