Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:9 Minute, 3 Second

Az Európa Konferencialiga utolsó fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta az FK Jablonecet és 2-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó mindkét gólját Debeljuh szerezte a 45. és 83. percekben.

A találkozó első helyzetét, a 9. percben jegyeztük a vendégek oldalán, amikor Martinec lőtt kapura, de résen volt Camora és hárított.

A mérkőzés második helyzetét is a vendégek hozták össze, a 25. percben Kratochvil lőtte eredménytelenül kapura a Bordéianutól kapott lepattanót.

A félidő második részében a Vasutasok lassan, de biztosan átvették az irányítás és a 45. percben Debeljuh lőtte kapuba a Manea beadásából érkezett labdát (1-0).

A mérkőzés képe a szünet után sem változott, továbbra is a CFR volt az esélyesebb. Az 58. percben Boateng lőtt kapura, lövése azonban elkerülte az ellenfél kapuját.

Egy perccel később Păun is gólhelyzetbe került, de az ő lövése sem volt pontos és az állás nem módosult.

A második gól a 83. percben érkezett. A nemrég pályára lépett Alibec, Costachet indította a bal felén, aki jobbra adta a labdát Deeljuhnak, aki nem habózott és a hálóba továbbította (2-0).

A mérkőzés hajrájában Costachenak is jutott egy gólhelyzet, de a játékos az ellenfél kapusát vette célba.

A Konferencialiga D csoportjának másik mérkőzésén az AZ Alkmaar 1-0-ra győzte le a dán Randerst.

A csoport állása:

AZ Alkmaar    6          4          2          0          8          3          5          14

Randers           6          1          4          1          9          9          0          7

Jablonec          6          1          3          2          6          8          -2         6

CFR Cluj         6          1          1          4          4          7          -3         4

A következő, kieső körbe továbbjutott az AZ Alkmaar és a Randers.

Az Európa Liga G csoportjában érdekelt Ferencvárosi TC 1-0 arányba győzte le a Leverkusent. A másik mérkőzésen: Celtic Glasgow – Betis 3-2.