KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:4 Minute, 30 Second
Alibec / Fotó: Riti József Attila

A csütörtöki és pénteki balhék után lecsendesedtek a kedélyek a CFR háza körül. Szombaton szerződést bontottak Marius Șumudică edzővel, akinek nagy kárpótlást fizet majd a klub. A sajtó Dan Petrescut hozta hírbe a vasutasokkal, de a vasárnap esti mérkőzésig nem írta alá a szerződést, így edző nélkül állt fel a csapat a FCSB elleni rangadóra. A mérkőzésen Cristi Moldovan, kapusedző irányította a fiúkat, aki a mérkőzés után elmondta, hogy Dan Petrescuval is konzultált az összecsapásra való felkészülésben.

A korábbi káosz ellenére, a kolozsváriak 4-1-re győzték le riválisukat, a FCSB-t. A győzelem, ami sorban a hetedik volt, annál értékesebb, hogy pénteken egyeltalán nem edzett a csapat. A gólokat Omrani (40), Sigurjonnson (56), Deac (67), Alibec (73), illetve Ianis Stoica (90) szerezték.

A győztes mérkőzés sorozatban a hetedik volt ebben a bajnokságban. Ezzel a sorozattal történelmet írtak, ugyanis ez lett a klub minden idők legjobb bajnoki startja.

A mérkőzés első tizenöt percében a galeri csendben ült, így tüntetett az elmúlt nap történései ellen. Továbbá egy molinót is kifeszítettek, amin kifejezték nemtetszésüket, az iránt, hogy a klubvezetés besározta a csapat színeit és hírnevét.

A találkozó elején és az első félidőben leesett eső teljesen eláztatta a pályát és ez meglátszott a játékosok teljesítményén is.

Az első félidő elején a vendégek, a kolozsváriakat saját térfélükbe szorították, a 10. percben Tănase lőtt volna kapura, de a CFR védelme résen volt és szögletbe hárított. Egy perccel később Vinicius a szögletből érkezett labdát a kapu felé fejelte.

Negyedóra játék után összeszedték magukat a vasutasok és támadásba lendültek. A 19, percben Alibec egy távoli lövéssel próbálkozott, de a vendégek kapusa, Vlad résen volt és védett.

Tizenegyperccel később, Manea beadását, a vendégek védője, Vinicius fejelte ki, de a játékszer Omránihoz jutott, aki kapura lőtte és a CFR átvette a vezetést (1-0)

A vendégek válasza a 32. percben érkezett, amikor a tizenhatos széléről, Cordea lőhetett egy szabadrúgást, Grahovac azonban elhárította a veszélyt.

Szünetre elállt az eső is, a pályát is letisztították a stadion alkalmazottjai, így minden adódott volt arra, hogy a második félidőben jobb futballt lásson a közönség.

A CFR játékosai nagyon motiváltan léptek pályára és az 52. percben Alibec veszélyeztette Vlad kapuját, a bukaresti kapus azonban védett.

A mérkőzés 56. percében Manea jobb oldalról érkezett beadását a vendégek kapusa, Sigurjonnson fejére helyezte a labdát, aki habozás nélkül Vlad kapujába fejelte (2-0).

A második gólt követően teljesen összeomlott a vendégcsapat, így egy gyors támadás következtében a játékszert Deacnak passzolta Alibec, az előbbi pedig a tizenhatoson kívülről a hálóba lőtte és 3-0-ra módosította az állást.

Három perccel később, Petrila megszerezhette volna csapata negyedik gólját, de Vladba lőtte a labdát.

A 73. percben Petrila bal oldalról betőrt a tizenhatosba, ahol Vlad fellökte, így Ovidiu Hațegan bűntetőt ítélt, amit Alibec értékesített (4-0).

A 77. percben ugyanaz a Petrila egy távoli lövéssel próbálkozott, a labda azonban elszállt a kapu felett.

A vendégek szépítő gólja, a 90. percben érkezett, amikor Oiadă beadását Ianis Stoica lőtte Bălgrădean kapujába.

A magabiztos győzelem segített a szurkolóknak elfelejteni a csütörtöki vereséget és a káoszt, ami ezt követte. Megbocsátottak a játékosoknak és velük együtt ünnepeltek a mérkőzés végén.