Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:3 Minute, 10 Second
Pop befejeli a mérkőzés első gólját / fotó: Riti József Attila

A szurkolók nagy örömére a negyedik fordulóban megtört a jég. A désiek mindvégig fölényesen játszottak és 3-0-ra verték a Sellenberki CSC-t. A találkozó góljait Alexandru Mihai Pop szerezte az 54, 65. és 71. percekben.

A ma délelőtti mérkőzésen a hazaiak hamar átvették az irányítást és támadásba lendültek. Az első helyzetet is az ők oldalukon jegyeztük, az első félidő 4. percében, amikor Ciocan próbálkozott egy kemény lövéssel, de a sellenberki kapus résen volt és hárított.

A vendégek válasza tizenkét perccel később érkezett, a 16. percben Neacșa lőtt az Unirea kapujára, Răilean azonban résen volt és védett.

Az első félidőben, a hazaiak még kétszer kerülhettek előnybe, de a vendégek oldalán is jegyezhettünk egy kisebb lehetőséget.

Szünet után, a désiek nagyobb fokozatba kapcsoltak és az 54. percben Cătinean továbbította Pophoz, a szögletből érkezett játékszert, aki habozás nélkül a hálóba fejelte, a jelenlévő 300-400 szurkoló nagy örömére (1-0).

Tizenegy perccel később, a mérkőzés 65. percében dupláztak a hazaiak. Frăsineanu beadását ugyancsak Pop lőtte kapura és az állás 2-0-ra módosult.

A vendégek a második gól után sem tértek magukhoz, így Pop triplázhatott. A 71. percben, egy gyors kontratámadás következtében, Manole beadását Pop lőtte a tehetetlen Rareș Gal kapujába és 3-0-ra beállította a végeredményt.

A Dési Unirea 31 éves edzője, Dragoș Militaru a következőket nyilatkozta a mérkőzés után:

„Örvendek, az első győzelmünknek. Úgy gondolom, hogy egy kellemes mérkőzés volt. Sok helyzetünk volt és megérdemeltük a győzelmet. Annak is örvendek, hogy nem kaptunk gólt. Gratulálok a csapatnak a hozzáállásért és a győzelemért. A szurkolók kiálltak magukért, remélem egyre többen lesznek, mert segítenek nekünk. A következő hazai mérkőzésen a Steauát fogadjuk, reméljük jó eredményt érünk el ellenünk is.”