Mons. Mashdots Zahterian győzelem Superliga RMDSZ népírtás
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

A Liga IV, tizedik fordulójában a Szamosújvári Atletic Olimpia hazai pályán fogadta a Szászfenesi Academia de Fotbal csapatát és 4-2-re győzött. A szamosújváriak góljait Stan Alex, Mălinaş Darius, Vereș Paul és Sacu Dan lőtték. A következő fordulóban a Dési Someșul II otthonában lépnek pályára.

Az éllovas Szamosújvárnémeti Vulturul az Aranyosegerbegyi Victoria otthonában lépett pályára és 1-0 arányba legyőzte. A Torda melletti község labdarúgó pályáján a táblázat első és negyedik – arányan helyezettjei találkoztak és ha a faluszéli sportbázison nem is vehettek részt a nézők, azért a közeli domboldalról néhány szurkoló biztatta kedvenceit. A hazaiak sokat vártak ettől a találkozótól, hogy megközelítsek az éllovast, de végül is keveset kaptak, mert a Vulturul mindhárom pontot. A több volt III. ligás játékost is felvonultató vendégek egy sokkal tapasztaltabb gárdát alkotnak és bármikor bárhol nyerhetnek. A Dési Unireanál és Someşunál is megfordult Rareş Petreanu a 35. percben betalált Fekete kapujába, megpecsételve a hazaiak sorsát, akik tércsere után megpróbálkoztak kiegyenlíteni, de a Pop fivérek (Segiu és Ionut) vezette védelem szinte hibátlanul játszott, no meg a dési együtteseknél is szereplő Todoran jól védett. Az összecsapás fontosságát mi sem jellemzi jobban, mint a játékvezető által ítélt három piroslap. Kettőt a hazaiak (Sur és Tescar), egyet pedig a Szamos partiak kaptak. Az utóbbiaktól Raul Morar középpályásnak kellett elhagynia a játékteret. Ilyen körülmények között az utolsó percekben a vendégek foggal és körömmel védték előnyüket, Gică Cotuţiu edző két cserét is alkalmazott a 87, illetve a 90. percben, húzva az iidőt éstartva a számukra előnyös eredményt.

Idegenben nyert a Dési Someşul másodcsapata, méghozzá ugyancsak az első helyre pályázó Kolozsvári Supporter 2.0 szamosfalvi pályáján. Az eredmény 1-0 volt a Ionuţ Podină edzette désiek javára. Nem sikerült hazai pályán győznie a második helyezett Tordaszentmihályi Arieşulnak, amely csak 1-1-re remizett a hasonlóképpen jó képességű Apahidai Sporting alakulatával.

Ugyancsak idegenből vitte el a három pontot az újonc Kissebesi Viitorul, igaz az idény egyik leggyengébb ellenfelétől, a Magyargorbói Viitorultól. A vendégek 4-1 arányban bizonyultak jobbnak a házigazdáknál, akik továbbra sem kóstolták meg a siker örömét.

Meglepetés született Alsódetrehemben, ahol a helyi Unirea csak egy pontot szerzett a Gyalui Someşuval szemben. A végeredmény 2-2 volt, de elmondhatjuk, bármelyik fél meg tudta volna szerezni a győzelmet.

Aránylag várt eredmény született a Nagyiklódi Unirea-Szászfenesi ASC mérkőzéseken, ahol a nagyiklódiak 3-1 arányban nyertek.