Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:3 Minute, 28 Second

Az utóbbi öt fordulóban a Dési Unirea játékosai csak a bajnokság „nagyjaival” mérték össze erejüket. Így történt a hétvégi tizedik menetben is, amikor a Szamos partiak egy hosszú és fárasztó utazás után az utóbbi esztendők egyik legjobb képességű csapata, a Krajovai SCMU ellen léptek pályára. A papírforma ezúttal is bevált, a hazaiak aránylag könnyen nyertek 3-0 arányban. Az első és a harmadik szettben elég szoros volt az eredmény, a másodikban azonban a vendégek teljesen feladták a harcot

Újból és újból kiemeljük, a fiatal dési gárda még mindig nincs „összeforrva”, az alakulat tagjai között még nincsenek kialakítva az élvonal által követelt viszonyok. Ezen próbál segíteni Ovidiu Tămaş edző, akinek sok ideje nincs csiszolásra, esetleg a téli szünetben (az is rövid) igyekszik javítani a helyzeten. Krajován is sok elemi hibát követtek el az Unirea röplabdázói, igaz egy olyan ellenféllel szemben, amely négy idegen légióst vonultatott fel. Velük szemben nem is tarthattak igényt, még el kell teljen kis idő, hogy felvegyék a harcot egy olyan együttessel szemben, mint a Beniamin Pascu szövetségi kapitány által edzett legénység. Ha ezelőtt jó pár évvel Dés otthon is megverte őket, jelenleg a kocka fordult és ők azok, akik kétvállra fektetnek. A hazaiak legeredményesebb röplabdázója a sokszoros válogatott Laurenţiu Lică volt 24 ponttal, míg azt Unireatól a csapat legrégibb játékosát, Silviu Susont említjük, aki 14 pontot ért el a hétvégi fordulóban.

A következő fordulóban már könnyebb ellenféllel játszik a dési csapat, a sétatéri sportcsarnokban a Bukaresti Ştiinţa ellen szerepel. Kitűnő lehetőség javítani a jelenlegi helyzeten.