szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second
Victoria – Supporter 2.0 / fotó: Opinia de Carei

A nagyiklódi 1-1-es döntetlen után lehetett tudni, nem lesz könnyű dolga az osztályozó visszavágóján Kolozs megye bajnokának. Így is történt, sima vereséget szenvedett Szatmár megyében a Supporter 2.0. A Nagykárolyi Victoria 3-0 (1-0) arányban, megérdemelten nyert, ami azt jelenti 15 éves szünet után a valamikor a másodosztályban is szereplő alakulat újból a III. liga résztvevője. Igazi fociláz uralkodott a találkozó színhelyen, a szurkolók a város főterén jóval a meccs előtt találkoztak és onnan a híres kaplonyi fúvószenekar kíséretében közösen indultak a stadion felé, ahol egy tűt sem sikerült elejteni, annyira zsúfolt volt a pálya környéke, ahol több mint 1500 néző foglalt helyet, közülük sokan Szatmárnémetiből és a közeli falvakból érkeztek. Tehát ünnepi hangulat uralkodott (nem hiányoztak a mazsorettek sem) mindenütt, a szurkolók várták kedvenceik sikerét, ami aztán be is következett.

A Victoria első perctől kezdve letámadta ellenfelét és igyekezett minél hamarabb gólt szerezni.

A 38. percben Raul Ritli fejesével megszületett az első találat, majd szünet után még kétszer is sikerült betalálni Dragoş Varga kapujába a hazaiaknak. A 75. percben a szünet után beállt Raul Zbona volt eredményes a tizenhatos tájékáról küldött lövésével, majd a hosszabbítás második percében az ugyancsak   cserejátékosként pályára lépő Rareş Nyilván zárta be a tabellát.

A kolozsváriaknak is adódott tiszta gólhelyzet, egyik éppen 0-0-ás állásnál, amikor Paul Dîrjan nem talált be az üres kapuba, majd a 74. percben Daniel Hetea 11 méterről fölé lőtt. Gólt is rúgott a Supporter, de les miatt Robert Avram piteşti-i játékvezető nem adta meg. A bíró három játékost is kiállított különböző szabálytalanság miatt. A hazaiaktól Kinczel Ervin és Rareş Nyilván (az utóbbi miután gólt szerzett csapatának, levette mezét és a lelátóra hajította), míg a kolozsváriaktól Ionuţ Valea kerültek kispadra.

A győztes Victoria felállítása: Florin Görbe – Teodor Bîrle,  Flavian  Moş, Raul Ritli, Claudiu Mihale – Claudiu Silaghi, Daniel Tilinger, Ervin Kinczel,  Adrian Marinaş – Bogdan Nyilván, Daniel Feier. Edző: Marius Botan.  Cserejátékosok: Rares Nyilván, Mihai Ghiarfaş, Raul Zbona és Veszprémi Márton. A Supporter 2.0 tizenegye: Dragoş Varga – Ionuţ Valea, Bogdan Părăvan,  Răzvan Truşcă, Dumitru Bucur – Sebastian Rus, Dan Bucşă, Laurenţiu Rus, Joel Lamah – Paul Dîrjan, Paul Colţea.  Edző: Adrian Truşcă.  Cserejátékosok: Ioan Feher, Denis Hordouan, Daniel Hetea.