Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:58 Second
A végeredmény / forrás: CS Unirea

Sorozatban a harmadik mérkőzést (ideértve a két kupatalálkozót) is elvesztette a Dési Unirea.  Egy sikeres kezdet után (győzelem Kolozsváron az Universitatea  Sportklub ellen) a következő három mérkőzésen már nem tanúsítottak nagyobb ellenállást Ovidiu Tămaş új edző tanítványai.

A szerda délutáni, Bukaresi Ştiinţa elleni, kupameccs visszavágóján megnyertek két szettet, de végül 2-3 arányban vereséget szenvedtek. A sétatéri sportcsarnokban sorra került összecsapást jól kezdték a désiek, az első szettet meg is nyerték 25-22-re, de aztán elfáradtak és már nem bírták az iramot. Továbbá volt egy kedvező időszak a harmadik menetben, amelyben ugyancsak a hazaiak bizonyultak jobbnak 26-24 arányban, miután a mérkőzés utolsó két szettjében teljesen lemondtak a továbbjutási reményről.

Az Unirea mestere a játékoskeret minden tagját szerepeltette, tudva, hogy e hétvégén, az A1 bajnokság harmadik fordulójában aránylag könnyű feladat vár rájuk Temesváron a helyi főiskolás alakulattal szemben. Nem ismétlődhet meg még egy kudarc, ennek tudatában utaznak a Bánságba a dési röplabdázók.

A szerda délutáni kupameccsen az Unireatól Silviu Suson, míg a Ştiinţatól Andrei Druţă tűntek ki. Mindketten 20 pontot értek el.