Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:4 Minute, 10 Second

Az elmúlt hétvégén szervezték a Liga 4, 6. fordulóját, amelyben továbbra sem találja fel magát a Szamosújvári Atletic Olimpia. A szamosújváriak újabb vereséget szenvedett a sétatéri pályán, méghozzá a Szászfenesi Academia de Fotbal „palántáitól”. Az eredmény 3-2 (2-1) volt a vendégek javára, miután a találkozó elején egy adott pillanatban 2-0-ra vezettek a hazaiak.

Rangadóra került sor a hétvégén a Liga 4-ben, a táblázat 2. helyét elfoglaló Victoria és az éllovas Tordaszentmihályi Arieşul között. Rég nem látott nézősereg vonult ki a faluvégi pálya szélére, hogy részese legyen az idény eddigi legjobb együtteseinek mérkőzésén, ahol a végeredmény 2-4 volt. A hazaiak a 47. percben 2-0-ra vezettek és akkor úgy nézett ki az övék lesz a három pont. A 30. percben a Viktória gólkirálya, Paul Cubleşan tizenegyesből volt eredményes. Érdekes, a büntetőt először hárította Varga Iulian vendégkapus, de az általa kiütött labdát a szemfüles csatár mégiscsak a hálóba küldte. Ahogy megkezdődött a második félidő Bondor egy távoli lövéssel 2-0-ra emelte csapata előnyét. Valentin Şandru, az Arieşul edzője utána két cserét hajtott végre, aminek megvolt az eredménye. Két perc alatt, vagyis a 64-66 percekben egyenlítettek a vendégek Mărie és Lamah révén, majd Busuioc és Gáll András (az utóbbi a kilencvenedik percben) ők is felíratták nevüket a góllövők listájára.

A másik Torda környéki meccsen a javuló formában játszó Alsódetrehemi Unirea 4-1 (1-1) arányban elverte nagyiklódi „druszáját”. Szünetben még 1-1 volt az eredmény, de térfélcsere után aztán igazán megmutatták erejüket a hazaiak. A vendégek már nem a régiek, ezen a nyáron egy teljesen felújított gárdával vágtak neki az idénynek.

Az ifikből összekovácsolt Viitorul Mihai Georgescu  az Unirea sporttelepen 3-0 (0-0) arányban győzte le az újonc Nemeszsuki Speranța alakulatát. A CFR és az U FC volt harcos hátvédje, a szamosújvári születésű Laur Aştilean nemeszsuki edző tanítványai eddig csak egy mérkőzést nyertek, azt is otthon.

A forduló utolsó két mérkőzésén: Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 – Désaknai Minerul 1947 II 4-1 (4-0), szünet után a nyertesek több ifit szerepeltettek és Magyargorbói Viitorul – Tordai Sticla Arieşul 5-2 (4-0).